Aktualności

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Cywiński liczy na kolejny dobry rezultat

Podczas pierwszej rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross wiele zależało od tego, czy zawodnik znalazł się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Jednym z takich kierowców był Maciej Cywiński, który w Słomczynie zwyciężył w grupie SuperCars, a teraz liczy na kolejny dobry rezultat.

Kierowca Citroena C4 prezentował dobre tempo przez cały weekend, a podczas finału udało mu się wykorzystać kraksę pomiędzy Tomkiem Kucharem i Marcinem Gagackim, co w połączeniu z udanym atakiem na Darka Topolewskiego dało Cywińskiemu pierwsze zwycięstwo w karierze.

Maciej liczy, że w Toruniu będzie równie szybki i ponownie w jego zasięgu będą wysokie lokaty, choć przyznał, iż nie planuje walki za wszelką cenę. – Nie ma co ukrywać, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc po zwycięstwie w Słomczynie liczę na kolejny dobry wynik. Na pewno zrobię co w mojej mocy, aby tak się stało, jednak z pewną dozą ostrożności i bez tak zwanego „napalania” się. Sam tor w Toruniu lubię, zwłaszcza w wersji bez szykany, z której będziemy korzystać w ten weekend. Dodatkowo Joker na tym torze jest bardzo długi, więc z jednej strony można na nim wiele zyskać, a z drugiej bardzo wiele stracić. Zapowiada się ciekawy weekend i mam nadzieję, że ułoży się on po mojej myśli – stwierdził Cywiński.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

10/12 July 2020

1. runda - Motopark Toruń (MPRC/PPAC) OPONEO MotoparkTor Toruń

Czytaj więcej