Aktualności

Blisko setka na Słomczyn

Końcowka sezonu w mocnym składzie

W najbliższy weekend (7-8 września) uczestnicy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross będą rywalizować na Autodromie Słomczyn, gdzie zostanie rozegrana przedostatnia runda w tym sezonie. Dla 96 zgłoszonych zawodników będzie to ostatnie w tym roku spotkanie na torze niedaleko Grójca, na którym możemy poznać pierwsze mistrzowskie rozstrzygnięcia.

Stawkę jak zawsze otwierają zawodnicy w najmocniejszych maszynach grupy SuperCars, które przyśpieszeniem do „setki” nie ustępują bolidom F1. W Słomczynie za ich kierownicą zasiądzie siedmiu kierowców i nie zabraknie całej czołówki tegorocznych mistrzostw. Liderujący w tabeli punktowej Tomek Kuchar (Peugeot 208 RX) ma szanse, aby ponownie zapewnić sobie tytuł na jedną rundę przed końcem. Kibice będą mogli oglądać w akcji także zawodników zespołu Oponeo, czyli Darka Topolewskiego i Marcina Gagackiego, a także nabierającego doświadczenia w rallycrossie Zbigniewa Staniszewskiego. Sporą ciekawostką jest także powrót Mikołaja Otto. II wicemistrz Polski z sezonu 2018 w tym roku jeszcze nie startował, a w Słomczynie zobaczymy go za kierownicą dobrze znanego kibicom Mitsubishi Lancera. W klasie SuperCars Light powalczy natomiast 9 zawodników, w tym cała czołówka z Bartoszem Idźkowskim na czele.

W grupie SuperNational, która jest przeznaczona dla mocnych samochodów z napędem na jedną oś, znalazło się 22 zawodników. Na obiekcie pod Warszawą zobaczymy całą tegoroczną czołówkę, w tym także Roberta Mazurkiewicza, który pauzował w litewskiej rundzie mistrzostw. Zapowiada się niezwykle zacięta walka, ponieważ różnice punktowe pomiędzy zawodnikami są niewielkie i każde oczko może być na wagę tytułu.

Najliczniejszą grupę utworzą natomiast kierowcy startujący w ramach klas markowych. Do rywalizacji w RWD Cup zgłosiło się 23 zawodników, natomiast w SC Cup aż 35. W tych kategoriach obecność w Słomczynie również zaanonsowała cała czołówka, co w połączeniu ze świadomością, że to przedostatnia runda, gwarantuje wysokie natężenie emocji.

Szósta runda Oponeo MPRC rozpocznie się w sobotę 7 września o godzinie 9:15, kiedy zaczną się przejazdy treningowe. Na 10:45 zaplanowano pierwsze biegi kwalifikacyjne. W sobotę rozegraną także dwie kolejne odsłony zmagań o wejście do finałów – kolejno o godzinie 12:50 oraz 15:30. W niedzielę zawodnicy po raz pierwszy pojawią się na torze o 8:50 podczas treningów. Następnie zostaną dokończone kwalifikacje oraz rozegrane półfinały. Finałowe biegi, które wyłonią zwycięzców rozpoczną się o godzinie 15:00. Dla kibiców wstęp na zawody jest bezpłatny.

Lista zgłoszeń do 6. rundy Oponeo MPRC 2019 [PDF]

Harmonogram 6. rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross (7-8 września, Słomczyn)

7 września 2019, sobota:
09:15 – 10:00: trening
10:45 – 12:25: I biegi kwalifikacyjne
12:50 – 14:30: II biegi kwalifikacyjne
15:30 – 17:10: III biegi kwalifikacyjne

8 września 2019, niedziela:
08:50 – 09:30: trening
09:45 – 11:25: IV biegi kwalifikacyjne
12:00: Ceremonia otwarcia zawodów
12:45 – 14:00: biegi półfinałowe
15:00: biegi finałowe

W sezonie 2019 sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Rallycross jest OPONEO. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

Do najbliższego wydarzenia zostało: