Aktualności

Bydgoszcz: emocje gwarantowane

Promocja miasta na najwyższych obrotach

Znani bydgoszczanie oraz najważniejsze i najbardziej popularne miejsca miasta pokazane z perspektywy Marcina Gagackiego – kierowcy wyczynowego samochodu rallycrossowego o mocy blisko 600 koni mechanicznych – to recepta na promocję miasta zrealizowaną w ramach konkursu „Bydgoszcz kręci”. Efektem jest widowiskowy i dynamiczny klip, który dziś w Bydgoszczy miał swoją premierę i można go już zobaczyć w internecie.

Przygotowania i realizacja filmu zajęły blisko miesiąc. Akcja klipu toczy się wokół dynamicznego przejazdu przez najważniejsze arterie i miejsca miasta Volkswagenem Polo RX, prowadzonym przez Marcina Gagackiego – bydgoskiego kierowcę, wicemistrza Polski w rallycrossie i rajdowego mistrza Polski (w grupie N). Gagacki zabiera widzów w bardzo szybką podróż m.in. przez Most Uniwesytecki, reprezentacyjną ulicę Bydgoszczy – Gdańską, Wyspę Młyńską, Filharmonię Pomorską czy parking HSW Łuczniczka. W filmie poza Marcinem Gagackim wystąpili inni mieszkańcy Bydgoszczy oraz przedstawiciele świata sportu i kultury.

– Jestem dumny z tego, że po wielu latach działań na terenie kraju, nasze stowarzyszenie Oponeo Motorsport mogło zrobić coś ciekawego dla Bydgoszczy. Produkcja filmowa tego typu powstała w Polsce po raz pierwszy – mówi Marcin Gagacki. Stowarzyszenie jest także organizatorem popularnego cyklu sportowego – Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, których rundy odbywają się w Toruniu, podwarszawskim Słomczynie i na Litwie. – Pomysł na taką formę reklamowania miasta zrodził się już dwa lata temu w głowie Darka Topolewskiego, czyli człowieka, któremu zawdzięczamy nie tylko promocję Bydgoszczy przez działania biznesowe, ale także odrodzenie polskiego rallycrossu – najbardziej widowiskowej dyscypliny sportów motorowych – dodaje Gagacki.

Partnerami projektu są Urząd Miasta Bydgoszcz, Oponeo, City Hotel, Oximo oraz ProZone.

W sezonie 2018 sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Rallycross jest OPONEO. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie OPONEO Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego oraz LKT Wyczół, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

27/28 April 2019

2. runda - Motopark Toruń (MPRC i FIA CEZ) OPONEO Motopark Toruń

Czytaj więcej