Aktualności

Cywiński uczy się Citroena

Maciej Cywiński liczy na dobre wyniki w sezonie 2019

W sezonie 2019 w grupie SuperCars nie zabraknie także Maćka Cywińskiego, który już podczas zeszłorocznego finału w Toruniu odsłonił karty. Kierowca Automobilklubu Rzemieślnik będzie się ścigał za kierownicą Citroena C4, jednak przed pierwszą rundą Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross planuje intensywne testy, które mają mu pozwolić na wykrzesanie pełnego potencjału z francuskiej maszyny. 

Choć samochód Cywińskiego to ten sam egzemplarz, w którym Tomek Kuchar sięgnął po mistrzostwo Polski w sezonie 2017, to jednak Maciej ma świadomość tego, że do osiągania oczekiwanych wyników konieczne będzie dobre wyczucie nowego auta. – Citroen C4 to na pewno znacznie lepsza maszyna niż te, którymi jeździłem wcześniej, jednak jeszcze muszę poznać ten samochód. Mam w planach intensywne testy, podczas których będę pracował nad ustawieniami auta. Mam nadzieję, że przygotowania do sezonu dadzą efekt, a ja dobrze „zrozumiem” Citroena, dzięki czemu będę mógł powalczyć o czołowe lokaty – powiedział Cywiński.

Maciek dodał również, że choć ma nadzieję na dobre wyniki, to swoje możliwości oceni dopiero po pierwszej rundzie w Słomczynie. – To, że startowałem już Citroenem niewiele zmienia, gdyż wciąż muszę się nauczyć tego samochodu. Chciałbym notować dobre rezultaty, jednak dopiero po pierwszej rundzie okaże się, jakie jest moje miejsce w szeregu. Konkurencja nie śpi, mają się pojawić nowi zawodnicy, więc zapowiada się interesujący sezon – podsumował Maciej.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

25/26 May 2019

3. runda - Autodrom Słomczyn (MPRC i FIA CEZ) Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej