Aktualności

Czas na finał sezonu

112 zgłoszeń do ostatniej rundy Oponeo MPRC 2019

W najbliższy weekend (5-6 października) w toruńskim Motoparku zakończy się sezon 2019 w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross. W Toruniu spotkają się nie tylko najlepsi zawodnicy z nad Wisły, ale również czołówka mistrzostw Litwy, która ponownie zmierzy się na polskiej ziemi. W sumie do zawodów zgłosiło się 112 głodnych zwycięstwa kierowców.

Oczy kibiców jak zwykle będą skupione przede wszystkim na najmocniejszej grupie SuperCars, w której zgłosiło się 18 zawodników, w tym 10 w ramach klasy SuperCars Light. Z czołówki zabraknie tylko Tomka Kuchara (Peugeot 208 RX), który już zapewnił sobie tytuł i obecnie leczy kontuzję odniesioną w poprzednich zawodach. O zwycięstwo w tej kategorii powalczą zatem m.in. Maciej Cywiński (Citroen C4), Zbigniew Staniszewski (Ford Fiesta) oraz zawodnicy zespołu Oponeo – Dariusz Topolewski i Marcin Gagacki. Co więcej, na liście znaleźli się Grzegorz Duda, który nie jest jeszcze pewny swojego startu, a także dwóch gości z zagranicy. Wśród 10 zawodników z klasy SuperCars Light nie zabraknie nikogo z najwyższych pozycji w klasyfikacji tej kategorii.

Najbardziej zacięta walka będzie toczyć się w grupie SuperNational, w której Rafała Berdysa i Damiana Litwinowicza, po odliczeniu najsłabszego wyniku, dzielą zaledwie dwa punkty. Oczywiście krwi będą starali się im napsuć pozostali zawodnicy, do których podczas finałowej rundy dołączy Łukasz Grzybowski. Wielokrotny mistrz klasy SC Cup zasiądzie za kierownicą Nissana Sunny i po raz pierwszy spróbuje swoich sił w mocniejszym samochodzie. Nie można również przejść obojętnie wobec faktu, że w tej grupie zobaczymy aż 14 zagranicznych zawodników, więc walka zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Najliczniejszą grupę utworzą natomiast kierowcy startujący w ramach klas markowych. Do rywalizacji w RWD Cup zgłosiło się 25 zawodników, natomiast w SC Cup aż 34. Można się spodziewać, że rywalizacja w obu klasach będzie zacięta jak zawsze, ponieważ start w Toruniu anonsują wszyscy czołowi zawodnicy z obu kategorii.

Siódma runda Oponeo MPRC rozpocznie się w sobotę 5 października punktualnie o godzinie 9:00, kiedy ruszą przejazdy treningowe. Na 10:20 zaplanowano pierwsze biegi kwalifikacyjne. W sobotę rozegrane będą także dwie kolejne odsłony zmagań o wejście do półfinałów – kolejno o godzinie 12:45 oraz 15:30. W niedzielę zawodnicy po raz pierwszy pojawią się na torze o 8:50 podczas treningów. Następnie zostaną dokończone kwalifikacje oraz rozegrane półfinały. Finałowe biegi, które wyłonią zwycięzców rozpoczną się o godzinie 15:00. Dla kibiców wstęp na zawody jest bezpłatny.

LINK: Lista zgłoszeń do 7. rundy Oponeo MPRC 2019 [PDF]

Do najbliższego wydarzenia zostało:

26/28 June 2020

2. runda - Autodrom Sosnova (MPRC/FIA CEZ/CZE/SVK) Autodrom Sosnova

Czytaj więcej