Aktualności

Czeka nas zacięta walka! Wkrótce półfinały

Po kwalifikacjach wiadomo już, że będzie bardzo szybko. Czwarta runda jest niezwykle emocjonująca!

Czwarta runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross wchodzi w decydującą fazę. Niedzielę na Motoparku w Toruniu rozpoczął bieg treningowy, po którym stoczyły się zacięte pojedynki w ostatnim, czwartym biegu kwalifikacyjnym. Choć konkurencja mocno cisnęła, liderzy w większości (poza SC Cup) pozostali niezmiennie na pierwszych miejscach. Już o godzinie 12:45 ruszą półfinały, po których najważniejsze i najciekawsze: finały. Relację na żywo znajdziecie tutaj

Klasa SC Cup

Piotr Budzyński wygrał finałowy bieg i po dopiero dziewiątym miejscu Łukasza Grzybowskiego wygrał kwalifikacje w SC Cup. Drugi czas ze stratą ponad 3 sekund uzyskał Michał Wrzosek, trzeci ukończył Krzysztof Mencel. Za nim Robert Kabat i Konrad Wróbel, który w końcówce swojego biegu zmagał się z awarią samochodu. Półfinał A utworzą Budzyński, Mencel, Wróbel, Nowocień, Bielecki i Sadowski, natomiast półfinał B – Grzybowski, Wrzosek, Janik, Żakowski, Kabat i Ostrowski.

SC Cup – wyniki kwalifikacji

Klasa RWD Cup

Igor Sokulski nie pozostawił złudzeń konkurentom i wygrał trzeci z rzędu bieg kwalifikacyjny w RWD Cup. Szósty tym razem był Wiktor Mączkowski, który utrzymał drugie miejsce w łącznej klasyfikacji. Drugi czas uzyskał Łukasz Światowski, trzeci w kwalifikacjach. Za nim uplasował się Przemysław Wójcicki i Andrzej Skrzek. W półfinale A powalczą Sokulski, Światowski, Skrzek, Bieńkowski, Topolewski i Lepianka, a w półfinale B – Mączkowski, Wójcicki, Konecki, Kula, Szupryczyński i Teddy.

RWD Cup – wyniki kwalifikacji

Grupa SuperNational

Tak jak Sokulski w RWD Cup, podobnie Robert Mazurkiewicz w grupie SuperNational wygrywa swój trzeci bieg kwalifikacyjny i pewnie zwycięża w łącznej klasyfikacji. Drugi czas wykręcił Jakub Kowalczyk (łącznie na trzeciej pozycji), a trzeci rezultat należał do Damiana Litwinowicza. Półfinał A utworzą Mazurkiewicz, Kowalczyk, HALK, Krzysiak, Kuna i Litwinowicz. W półfinale B pojedynek stoczą Struensee, Berdys, Łoza, Dąbrowski, Viktors i Ikers.

SuperNational – wyniki kwalifkacji

Grupa SuperCars

Tomasz Kuchar wygrał swój pierwszy (i jedyny) bieg kwalifikacyjny w czwartej rundzie OMPR, który pozwolił mu na zdobycie drugiego miejsca w klasyfikacji łącznej. Drugi w IV biegu był Marcin Gagacki, autor najlepszego czasu okrążenia. Trzeci czas należał do Dariusza Topolewskiego, za którym uplasowali się Zbigniew Staniszewski i Bartosz Idźkowski. Szybszy od Kuchara był podczas tego biegu tylko Maciej Cywiński, jednak 30 sekund kary zrzuciło go na odległą, czternastą pozycję.

W kwalifikacjach zwyciężył Gagacki, pokonując o 17 punktów Kuchara. Topolewski stracił do zwycięzcy 24 punkty, Staniszewski 27 punktów, a Manejkowski 40.

Półfinał A w najmocniejszej grupie SuperCars utworzą Gagacki, Topolewski, Manejkowski (najszybszy w SuperCars Light), Czarnecki, Idźkowski i Ludwiczak. W półfinale B walczyć będą Kuchar, Staniszewski, Cywiński, Wicik, Szczepański i Żeromiński.

SuperCars – wyniki kwalifikacji

Do najbliższego wydarzenia zostało: