Aktualności

Duda walczy o Toruń

Możliwe, że podczas finału zobaczymy więcej samochodów grupy SuperCars

Na liście zgłoszeń do finałowej rundy w Toruniu zobaczymy Grzegorza Dudę. Wielokrotny mistrz Europy strefy centralnej w wyścigach górskich walczy o start w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross, choć jego udział nie jest jeszcze pewny.

Duda jeszcze przed sezonem zapowiadał, że zaliczy przynajmniej częściowy program w MPRC, podobnie jak jego syn Karol. Co prawda jego latorośl pojawiła się już na rallycrossowych torach, jednak utytułowany ojciec wciąż odwlekał swój debiut. Przyczyną takiego stan rzeczy były inne sprawy zawodowe, które znacząco ograniczyły czas Grzegorza.

– Nie mogę jeszcze obiecać tego, że pojadę w Toruniu, zwłaszcza że nie zrobiłem ani kilometra w rallycrossowy samochodzie. Miałem startować już wcześniej, jednak bardzo mocno pochłonęły mnie sprawy zawodowe, które okazały się ważniejsze. Po prostu życie napisało swój scenariusz i nie było sensu się opierać. Nie mniej chciałbym wystartować w jednej rundzie MPRC, a poza tym zaliczę jeszcze starty za granicą – w wyścigach górskich oraz najpewniej w rallycrossie w Czechach lub na Węgrzech– zdradził Duda.

Grzegorz dodał również, że głównym problemem jest brak czasu na testy, a nie na samą rywalizację w Toruniu. – Ogólnie nie miałbym problemu, żeby zupełnie nowym autem pojechać w dyscyplinie, którą znam – wyścigach górskich lub rajdach. Rallycross jednak też jest dla mnie nowy, więc to już dwa niewiadome czynniki. Prawdą jest jednak, że lubię szalone pomysły i może się okazać, że wskoczę do auta bez żadnych testów i po prostu pojadę w Toruniu. Mam nadzieję, że niezależnie od tego czy będę miał doświadczenie czy nie, to jednak uda mi się wystartować– podsumował kierowca.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

10/12 July 2020

1. runda - Motopark Toruń (MPRC/PPAC) OPONEO MotoparkTor Toruń

Czytaj więcej