Aktualności

Finał w półfinale SuperNational

Czołowa trójka tej grupy spotka się w walce o finał

Wiemy już którzy zawodnicy zmierzą się w biegach półfinałowych ostatniej rundy tegorocznych Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Szczególnie ciekawie zapowiada się półfinałowy pojedynek w grupie SuperNational.

W niedzielnych biegach kwalifikacyjnych rywale Jacka Górniaka zawiesili poprzeczkę wyżej niż w sobotę i tym razem kierowca Fiata 126p z numerem 401 musiał zadowolić się trzecim i czwartym miejscem w drugiej części walki o półfinał. Zwycięstwami podzielili się Mariusz Szczepański i Jerzy Szynkiewicz. Ostatecznie jednak Górniak obronił pierwsze miejsce w kwalifikacjach. Drugą pozycję po czterech biegach przed Damianem Stachowiakiem obronił Mariusz Szczepański.

7. runda Oponeo MPRC 2018 – wyniki kwalifikacji w klasie 126p Cup

W klasie Seicento Cup z kompletem zwycięstw kwalifikacje kończy Łukasz Grzybowski. Dwa biegi ukończone na czwartym miejscu i dwa na drugiej pozycji pozwoliły Mariuszowi Nowocieniowi na wejście do półfinałów z drugiego miejsca. Trzecią lokatę wywalczył Piotr Budzyński.

W półfinale A klasy Seicento spotkają się Łukasz Grzybowski, Piotr Budzyński, Mikołaj Graszek, Jakub Wyszyński, Michał Wrzosek i Piotr Ostrowski. Z kolei w drugim biegu o miejsce w finale powalczą Mariusz Nowocień, Paweł Hurko, Karol Dombrowicki, Szymon Jabłoński, Piotr Piętak i Karol Kołpak.

7. runda Oponeo MPRC 2018 – wyniki kwalifikacji w klasie Seicento Cup

W klasie RWD Cup w drodze do efektownego ukoronowania mistrzowskiego sezonu jest Łukasz Światowski. Świeżo upieczony mistrz Polski w tej klasie nie zwalnia tempa, co udowodnił wygrywając wszystkie cztery biegi kwalifikacyjne. Równą formą popisał się Igor Sokulski, który trzy razy był drugi, a w ostatniej części kwalifikacji zajął trzecią lokatę. Trzecie i drugie miejsce odpowiednio w trzecim i czwartym wyścigu kwalifikacyjnym pozwoliło Pawłowi Koneckiemu na wskoczenie do czołowej trójki kwalifikacji.

Oprócz wymienionej trójki do półfinałów awansowali: Kamil Wysocki, Jerzy Bieńkowski, Wojciech Topolewski i Beata Borowicz (bieg A) oraz Andrzej Skrzek, Przemysław Wójcicki, Gigi, Cezary Chmal, a także Jacek Lepianka (bieg B). Do biegów półfinałowych niestety nie dostali się startujący gościnnie kierowcy rajdowi. Radkowi Typie zabrakło trzech punktów do awansu, a Kubie Brzezińskiemu siedmiu.

7. runda Oponeo MPRC 2018 – wyniki kwalifikacji w klasie RWD Cup

Jedyną kategorią, w której jeszcze toczy się rywalizacja o tytuł mistrza Polski jest grupa SuperNational. Po kwalifikacjach najwięcej punktów do swojego konta dopisał Radek Raczkowski, który wygrał jeden bieg, a w pozostałych zajmował drugie miejsce. 15 punktów za drugą lokatę w kwalifikacjach zgarnął wracający do rallycrossowej rywalizacji Robert Mazurkiewicz, który tym razem nie startuje Hondą Civic, lecz Renault Clio wypożyczonym od Pawła Hankiewicza. Broniący prowadzenia w punktacji Paweł Melon uplasował się na trzeciej pozycji.

Rezultaty kwalifikacji poukładały się tak, że w pierwszym półfinale zmierzy się czołowa trójka punktacji grupy SuperNational, czyli Paweł Melon, Radek Raczkowski i Alan Wiśniewski. Oprócz na starcie biegu A staną Dawid Struensee, Łukasz Tyszkiewicz i Michał Kruszyński. Z kolei w półfinale B o pierwsze trzy miejsca premiowane awansem do wyścigu finałowego powalczą: Robert Mazurkiewicz, Rafał Berdys, Łukasz Zoll, Damian Litwinowicz, Jakub Kowalczyk i Halk.

7. runda Oponeo MPRC 2018 – wyniki kwalifikacji w grupie SuperNational

W grupie SuperCars kwalifikacje, zgodnie z oczekiwaniami, zdominowali reprezentaci Oponeo Motorsport. Zwyciężył Marcin Gagacki, który w swoim pierwszym starcie Volkswagenem Polo zgarnął trzy zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Kolejną lokatę zajął Dariusz Topolewski, coraz lepiej dogadujący się z Fordem Fiestą. Trzeci w klasyfikacji krajowego czempionatu był Mikołaj Otto, walczący z Marcinem Gagackim o tytuł wicemistrza Polski.

7. runda Oponeo MPRC 2018 – wyniki kwalifikacji w grupie SuperCars

Do najbliższego wydarzenia zostało:

27/28 April 2019

2. runda - Motopark Toruń (MPRC i FIA CEZ) OPONEO Motopark Toruń

Czytaj więcej