Aktualności

Finały w Słomczynie bez Kuchara

Lider wyeliminowany po dwóch zderzeniach z rywalami.

Niedzielny poranek przyniósł szereg zwrotów akcji podczas biegów czwartej kwalifikacji Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross w Słomczynie. Dwa zderzenia wyeliminowały z dalszej rywalizacji lidera tabeli, Tomasza Kuchara.

Najwięcej dramaturgii na mokrym torze dostarczyła właśnie czwarta kwalifikacjach SuperCarsów, podczas której zderzenie Kuchara i Marcina zakończyło się wykluczeniem zawodnika Oponeo Motorsport. „Gacek” zamierza jednak odwoływać się od decyzji sędziów. Wypowiedzi obu kierowców wkrótce na stronie www i Facebooku cyklu.

Po zamieszaniu na pierwszym okrążeniu finałowy bieg padł łupem Zbigniewa Staniszewskiego, który wyprzedził Dariusza Topolewskiego i Macieja Cywińskiego, który jednak otrzymał dziesięciosekundową karę za doprowadzenie do drugiej kolizji z Kucharem. Lider tabeli musiał po niej zatrzymać swojego Peugeota na prostej startowej z powodu mocnych uszkodzeń auta.

Wkrótce okazało się, że Kuchar nie będzie już dziś w stanie wrócić na tor i wziąć udziału w półfinałach. Czy trzy wygrane segmenty kwalifikacji wystarczą, aby wrocławianin mimo wszystko już dziś świętował czwarty tytuł Oponeo Mistrza Polski Rallycross? Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia i decyzję sędziów dotyczącą incydentu w czwartej kwalifikacji.

Tym sposobem w półfinałach SuperCars zmierzą się Staniszewski, Idźkowski, Cywiński, Otto, Szzepański, Czarnecki, Peterlejtner, Szynkiewicz, Manejkowski, Gagacki, Ludwiczak i Czekański.

W klasie SuperNational pierwsza trójka wygląda następująco; Robert Mazurkiewicz, Rafał Berdys i Robert Dąbrowski, przed Łukaszem Zollem i Łukaszem Tyszkiewiczem.

Kwalifikacje klasy RWD na czele stawki zakończył Andrzej Skrzek, przed Pawłem Koneckim i Igorem Sokulskim, z kolei pierwsza trójka SC Cup to Łukasz Żakowski, Michał Wrzosek i Szymon Jabłoński.

Wyniki kwalifikacji:

SuperCars

SuperNational

RWD Cup

SC Cup

Do najbliższego wydarzenia zostało: