Aktualności

Gagacki czy Kuchar?

Znamy skład biegów finałowych IV rundy Oponeo MPRC 2019

W toruńskim Motoparku zakończyły się biegi półfinałowe. Kto awansował do finałów?

Grupa SuperCars

W finale grupy SuperCars czeka nas naładowany emocjami start. Z pierwszej linii do rywalizacji będą ruszać Marcin Gagacki i Tomek Kuchar – zwycięzcy półfinałów. Na drugiej linii swoje samochody ustawią Zbyszek Staniszewski (Ford Fiesta) oraz Maciej Manejkowski (Mitsubishi Lancer). Trzeci rząd będzie należał do Mateusza Ludwiczaka (Mitsubishi Mirage) oraz Macieja Cywińskiego (Citroen C4). Finał tym razem bez Darka Topolewskiego, który na Joker Lapie wpadł w opony.

W klasie SuperCars Light swoje półfinały wygrali Bartosz Idźkowski i Robert Polak.

 

Grupa SuperNational

Żółto-czarne Clio z Robertem Mazurkiewiczem za kierownicą było najszybsze w czwartym z sześciu biegów rozegranych do tej pory w grupie SuperNational podczas IV rundy Oponeo MPRC. Mazurkiewicz wygrał swój półfinał, a w drugim najlepszy był Rafał Berdys w Suzuki Swift. Stawkę biegu finałowego w tej kategorii utworzą także Robert Dąbrowski (Honda Civic) i Ellers Viktors (Honda Civic) oraz Damian Litwinowicz (Honda Civic) i Daniel Krzysiak (BMW e36).

 

RWD Cup

Igor Sokulski i Wiktor Mączkowski to triumfatorzy półfinałów w RWD Cup. Oprócz tej dwójki w finale tej klasy o zwycięstwo powalczą Wojtek Topolewski i Jacek Lepianka, a także Paweł Konecki i Tomasz Szupryczyński. W finale nie zobaczymy za to Łukasza Światowskiego. Urzędujący mistrz Polski w RWD Cup otrzymał 5-sekudową karę i ostatecznie ukończył półfinał na 5. miejscu. Światowski nie musi się jednak martwić – zachowa prowadzenie w klasyfikacji niezależnie od wyników finału.

 

Seicento Cup

Znamy już skład finałowego biegu w klasie Seicento Cup. Do ostatniego wyścigu w tej kategorii podczas IV rundy Oponeo MPRC 2019 zakwalifikowali się zwycięzcy półfinałów – Piotr Budzyński i Przemysław Janik. Oprócz dwójki triumfatorów swoje Fiaty na starcie ustawią także Konrad Wróbel i Krzysztof Mencel oraz Michał Wrzosek i Łukasz Żakowski.

 

Do najbliższego wydarzenia zostało: