Aktualności

Gagacki zadowolony z tempa

Słodko-gorzki weekend wicemistrza Polski

Patrząc na wyniki można powiedzieć, że Marcin Gagacki nie zaliczy 4. Rundy Oponeo MPRC do udanych, jednak mimo przygody w finale, kierowca Volkswagena Polo jest zadowolony ze swojego tempa.

Popularny „Gacek” wygrał w Toruniu dwa biegi kwalifikacyjne, a także swój półfinał. Niestety podczas finałowych zmagań w grupie SuperCars doszło do kontaktu pomiędzy Gagackim, a Kucharem, co wyeliminowało zawodnika ekipy Oponeo z dalszej jazdy. Mimo to Marcin uważa, że weekend był pozytywny i nie zamierza składać broni w kolejnych rundach.

– Co prawda finał zakończył się dla mnie przedwcześnie po pechowym kontakcie z jednym z rywali, ale mimo wszystko to był dla całego zespołu bardzo dobry weekend – powiedział Marcin Gagacki. – Przez całe zawody miałem bardzo dobre tempo, a mój samochód spisywał się rewelacyjnie. Z biegu na bieg przyspieszałem i poprawiałem czasy. W półfinale stoczyłem piękną walkę z moim zespołowym kolegą Darkiem Topolewskim. Wielka szkoda, że zabrakło go dzisiaj w finale, który był bardzo emocjonujący. Na medal spisał się nie tylko cały nasz zespół, ale także kibice, których było na trybunach mnóstwo. Czułem ich doping podczas jazdy. Sezon minął półmetek i w klasyfikacji generalnej wszystko jest jeszcze możliwe, dlatego nie poddajemy się i jak zawsze będziemy walczyć do samego końca – powiedział Gagacki.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

26/28 June 2020

2. runda - Autodrom Sosnova (MPRC/FIA CEZ/CZE/SVK) Autodrom Sosnova

Czytaj więcej