Aktualności

Każdy punkt będzie ważny

W Toruniu zostanie wyłoniony mistrz grupy SuperNational

Można powiedzieć, że tradycyjnie już losy tytułu w grupie SuperNational rozstrzygnął się dopiero podczas finału. Głównymi pretendentami do mistrzostwa w kategorii samochodów z napędem na jedną oś są Rafał Berdys i Damian Litwinowicz.

Kierowca Suzuki Swifta S1600 przyznał przed ostatnimi zawodami, że spodziewa się niezwykle zaciętej walki, w trakcie której decydujący będzie każdy bieg oraz każdy zdobyty punkty.

– To był długi sezon, zwłaszcza że podczas pierwszy rund miałem sporo awarii, które wymagały od mojego zespołu dużo pracy pomiędzy kolejnymi zawodami. Teraz zbliżamy się jednak do końca i mam szansę na dwa tytuły – pierwszy w klasie S1600, gdzie mam dość komfortową przewagę, jednak na pewno nie mogę tak zupełnie odpuścić, ponieważ Jakub Kowalczyk świetnie jeździ w Toruniu i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem. Z kolei w grupie SuperNational mam dwa punkty przewagi nad Damianem Litwinowiczem więc decydujący będzie każdy detal i każdy bieg. Zazwyczaj byliśmy bardzo blisko siebie, więc walka będzie toczyć się w każdym wyścigu, a zwłaszcza w finale, w którym różnica pomiędzy pierwszym, a drugim miejscem to aż trzy punkty – czyli wystarczająco dużo, aby zaważyło to na losach tytułu. Ja jednak lubię taką presję i nie mogę doczekać się Torunia! – stwierdził Berdys.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

22/24 May 2020

1. runda - Autodrom Słomczyn (MPRC/FIA CEZ/CZE/SVK/PPAC) Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej