Aktualności

Kolejni partnerzy OPONEO MPRC

Relacje w Motowizji, wsparcie Red Bulla i Exide

Motowizja nawiązała współpracę z organizatorami OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie. Relację z tej serii już od kwietnia będzie można oglądać na antenie tego kanału.

Rallycross to jedna z najbardziej widowiskowych form motosportu. Każda runda składa się z wielu krótkich wyścigów na torach, gdzie część nitki wyłożona jest asfaltem, a część luźną nawierzchnią. W rallycrossie cała akcja rozgrywa się na krótkim i kompaktowym obiekcie, dzięki czemu widzowie zgromadzeni na trybunach, jak również przed telewizorami, mogą jednocześnie oglądać pojedynki w praktycznie każdym miejscu toru. Walka jest niezwykle zacięta, a między samochodami bardzo często dochodzi do kontaktów i przepychanek, a to wszystko przy wysokich prędkościach i w widowiskowych poślizgach.

OPONEO Mistrzostwa Polski w Rallycrossie składają się z pięciu różnych grup – od SuperCars, gdzie ścigają się maszyny o mocy sięgającej 600 koni mechanicznych, mogące rozpędzić się do 100 km/h w niecałe dwie sekundy, do 126p Cup, gdzie kierowcy jeżdżą wiecznie młodymi „Maluchami”. Widzowie mogą więc obserwować różne typy aut oraz bardzo dużą liczbę wyścigów w ciągu rundy. Na liście zgłoszeń do pierwszej rundy pojawiło się aż 88 zawodników.

W tegorocznym kalendarzu jest siedem rund. Trzy z nich odbywają się na podwarszawskim Autodromie Słomczyn, najbardziej znanym obiekcie rallycrossowym w Polsce. Kolejne trzy będą miały miejsce w toruńskim Motoparku, a raz zawodnicy udadzą się na Litwę na tor Vilkyciai.

Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji:Rallycross to niezwykle widowiskowy i popularny sport. Jestem bardzo dumny, że na naszej antenie będziemy mieli kolejne polskie zawody, na dodatek w randze mistrzostw Polski.

Marcin Gagacki, OPONEO Motorsport: – Rallycross to prawdopodobnie najbardziej emocjonujący i co najważniejsze – najbardziej przyjazny kibicom sport motorowy. Całą akcję można oglądać w jednym miejscu i czasie, co jest po prostu wygodne dla kibiców. Pojedynków na torze jest mnóstwo, więc nikt nie będzie się nudził oglądając relacje z rund OPONEO MPRC. Zapraszam wszystkich do oglądania rallycrossowych zmagań na antenie Motowizji. Na pewno będziemy mocno pracować nad tym, by dostarczyć widzom jak najlepsze widowisko.

Rallycross dołączy tym samym do wyścigów i rajdów samochodowych oraz wyścigów motocyklowych jako kolejna dziedzina sportu motorowego, która będzie obecna na antenie Motowizji. Będą to kolejne zawody w randze mistrzostw Polski, obok Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, prezentowane w tej stacji.

Oprócz Motowizji do grona partnerów mistrzostw Polski w Rallycrossie dołączyły także marki Red Bull i Exide. Warto podkreślić, że renomowany producent akumulatorów samochodowych ufundował nagrody dla najlepszych zawodników 1. rundy OPONEO MPRC.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

26/28 June 2020

2. runda - Autodrom Sosnova (MPRC/FIA CEZ/CZE/SVK) Autodrom Sosnova

Czytaj więcej