Aktualności

Kuchar na czele po pierwszej kwalifikacji w Słomczynie

Wrocławianin może w ten weekend przypieczętować kolejny tytuł

Mimo porannych problemów Tomasz Kuchar był najszybszy w pierwszej kwalifikacji klasy SuperCars. Na Autodromie Słomczyn podczas pierwszych przejazdów Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross sporo działo się także w pozostałych kategoriach. Dziś przed blisko setką uczestników jeszcze dwie kwalifikacje. Jutro ostatnie biegi kwalifikacyjne, a po nich pół finały i finały szóstej i przedostatniej rundy sezonu. 

SuperCars

Sobota w Słomczynie rozpoczęła się od zderzenia faworytów, Dariusza Topolewskiego (Ford Fiesta WRX) i lidera tabeli Tomasza Kuchara (Peugeot 208 RX). Wydarzenia z treningów wyeliminowały kierowcę Oponeo Motorsport z pierwszej kwalifikacji. Tymczasem obrońca tytułu nie tylko ustawił się na starcie, ale i wygrał swój bieg, pokonując w nim Macieja Cywińskiego (Citroen C3). Wrocławianin był także najszybszy w całej stawce SuperCars.

Drugi czas uzyskał Marcin Gagacki (VW Polo GTI RX), który w stoczył nietypowy pojedynek ze Zbigniewem Staniszewskim (Ford Fiesta R5). Nietypowy, bo choć to Staniszewski minął linię mety jako pierwszy, to jednak otrzymał trzydziestosekundową karę, ponieważ w ferworze walki nie zjechał na jokera.

Tym sposobem pierwszą kwalifikację Kuchar zakończył przed Gagackim i Cywińskim, podczas gdy pierwszą piątkę uzupełnili powracający Mikołaj Otto (Mitsubishi Lancer Evo RX) oraz Bartosz Idźkowski (Mitsubishi Lancer Evo IX), jednocześnie najszybszy kierowca w SuperCars Light.

SuperNational

Najlepszy czas pierwszej kwalifikacji SuperNational uzyskał Damian Litwinowicz w Hondzie Civic Type RX, przed Łukaszem Tyszkiewiczem, Robertem Dąbrowskim, Łukaszem Zollem i Robertem Mazurkiewiczem.

RWD Cup

Najszybszy w pierwszej kwalifikacji RWD Cup był czwarty w tabeli Paweł Konecki, który o ponad dwie sekundy wyprzedził trzeciego w generalce Igora Sokulskiego oraz Andrzeja Skrzeka. Pierwszą piątkę uzupełnili Jerzy Bieńkowski oraz lider cyklu i obrońca tytułu Łukasz Światowski.

SC CUP

Pierwsza kwalifikacja w klasie SC Cup padła łupem piątego w klasyfikacji generalnej Szymona Jabłońskiego. Ubiegłoroczny wicemistrz Polski wyprzedził Konrada Wróbla i lidera tabeli oraz obrońcę tytułu, Łukasza Grzybowskiego. Ten ostatni zakończył pierwszą część kwalifikacji z ostrzeżeniem, podobnie jak czwarty w sobotę rano Robert Kabat. Pierwszą piątkę uzupełnił Maciej Starski.

Do najbliższego wydarzenia zostało: