Aktualności

Kuchar nadal na czele po drugich kwalifikacjach

Kierowcy SuperNational z przygodami w Słomczynie

Tomasz Kuchar powtórzył swój poranny wyczyn i był najszybszy także podczas drugiej kwalifikacji Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross na torze w Słomczynie. Pod względem dramaturgii szóstą rundę sezonu zdominowali jednak zawodnicy klasy SuperNational.

Kuchar wciąż górą

Lider tabeli i obrońca tytułu nie zwalnia tempa. Wrocławianin był najszybszy także w drugiej kwalifikacji, w której wyprzedził Marcina Gagackiego. Pojedynek tego duetu rozstrzygnął się już po nieco przespanym przez popularnego „Gacka” starcie, po którym kierowca Oponeo Motorsport musiał do samego końca walczyć o pozycję na torze z Maciejem Cywińskim. Startujący Citroenem C3, Cywiński zakończył drugą kwalifikację z szóstym czasem.

Trzeci rezultat uzyskał z kolei bezkonkurencyjny w swoim biegu Zbigniew Staniszewski, który poradził sobie z porannym problemami z samochodem, tracąc do Gagackiego tylko siedem dziesiątych sekundy.

Autorem czwartego czasu – po zaciętej walce z Cywińskim – był wracający w ten weekend na tor Mikołaj Otto, podczas gdy piąty wynik zanotował Dariusz Topolewski. Kierowca ekipy Oponeo Motorsport opuścił pierwszą kwalifikację po tym, jak podczas porannego treningu zderzył się z Tomkiem Kucharem i mocno uszkodził swoją Fiestę, ale wrócił na tor popołudniu i podobnie jak Staniszewski był bezkonkurencyjny w swoim biegu.

Z siódmym rezultatem drugą kwalifikację zakończył Bartosz Idźkowski, ponownie najszybszy w klasie SuperCars Light, w której wyprzedził Roberta Czarneckiego i Michała Peterlejtnera.

Spektakularnie w SuperNational

Drugie kwalifikacje grupy SuperNational przyniosły chyba największą w sobotę dramaturgię. Najpierw doszło do groźnego zderzenia w drugim zakręcie, w którym ucierpiały samochody Tomasza Łozy, Sławomira Szwargota i Jakuba Iwanka. Następnie widowiskowo dachował Łukasz Nagraba. Kierowcom na szczęście nic się nie stało i cała czwórka liczy na powrót na tor na trzecie kwalifikacje. Jeśli tylko uda im się odbudować mocno uszkodzone auta.

Po wznowieniu swojego biegu ostatecznie najszybszy w SuperNational był Rafał Berdys, którego wcześniej zatrzymał rolujący Opel Nagraby. Drugi czas uzyskał Robert Mazurkiewicz, a trzeci był najszybszy dziś rano Damian Litwinowicz.

Druga kwalifikacja RW Cup padła łupem trzeciego dziś rano Andrzeja Skrzeka, za którym uplasowali się Wiktor Mączkowski i Paweł Konecki. W SC Cup górą, o nieco ponad sekundę, był z kolei Łukasz Żakowski, który wyprzedził Macieja Starskiego i Michała Wrzoska.

Do najbliższego wydarzenia zostało: