Aktualności

Kwalifikacje jak finał!

Kuchar – Gagacki 2:0

Rywalizacja w pierwszej rundzie Oponeo MPRC 2019 zaostrza się. Najlepiej było to widać w grupie SuperCars, szczególnie w ostatnim biegu drugiej części kwalifikacji.

Informacje o przebiegu kwalifikacji w inauguracyjnej rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross tym razem zaczynamy od najbardziej gorącego biegu drugiej części walki o miejsca w półfinałach. Najwięcej emocji przysporzyła rywalizacja w ostatnim wyścigu w klasie SuperCars. Na jego starcie stanęli zawodnicy dysponujący najmocniejszymi samochodami w stawce: Kuchar, Topolewski, Cywiński, Gagacki i Wicik. Najlepszym startem popisali się Topolewski, Kuchar i Wicik, ale w doskonałą lukę, jeszcze przed pierwszym zakrętem, wpasował się Marcin Gagacki i to on wkrótce prowadził. Jadący za nim Kuchar uciekł na joker lap, ale wybrał na to nienajlepszy moment. Wrocławianin wrócił na tor za jadącym wolniej Wicikiem, więc Gagacki mógł budować swoją przewagę. Mistrz Polski niedługo później uporał się z kierowcą pomarańczowego Focusa. W tym momencie wszyscy zastanawiali się czy Gagacki, który nie jechał jeszcze jokera, obroni się przed szarżującym Kucharem. Finalnie mistrz pokazał, że mistrzem jest nie bez powodu. Gagacki wrócił na regularną nitkę tuż, tuż za Kucharem i nie ustrzegł się kontaktu z Peugeotem 208 RX. Biegu nie ukończył Darek Topolewski. Na dwa okrążenia przed końcem kierowca Fiesty uderzył w barierę na zewnętrznej ostatniego zakrętu i uszkodził zawieszenie. Pecha miał także Cywiński, który obrócił się na pierwszym lewym zakręcie toru, po kontakcie z Wicikiem, za który ten drugi otrzymał 5 sekund kary.

Maciej Nowocień pokazał jaki potencjał drzemie w samochodach klasy SuperCars Light. Radomianin za kierownicą swojej Fiesty Proto wbił się do czołowej trójki drugich kwalifikacji.

Grupa SuperCars – wyniki II biegu kwalifikacyjnego

W grupie SuperNational Robert Mazurkiewicz powetował sobie pecha z Q1 i zdecydowanie zwyciężył. Drugie miejsce zajął Łukasz Tyszkiewicz, a trzecią lokatę wywalczył Robert Dąbrowski. Powodów do zadowolenia nie mają Rafał Berdys i Damian Litwinowicz, którzy zajęli odpowiednio 17. i 12. miejsce.

Grupa SuperNational – wyniki II biegu kwalifikacyjnego

W RWD Cup pecha Łukasza Światowskiego wykorzystał Przemek Wójcicki. Urzędujący mistrz złapał kapcia i pokonywał okrążenia Autodromu Słomczyn z przebitą oponą, przez co ostatecznie II bieg kwalifikacyjny ukończył z najgorszym czasem. Po drugą lokatę sięgnął Andrzej Skrzek, a na trzeci stopień podium wjechał Igor Sokulski.

RWD Cup – wyniki II biegu kwalifikacyjnego

W klasie dla kierowców Fiatów Seicento wszystko wróciło do normy, po tym jak mechanicy Łukasza Grzybowskiego naprawili silnik w jego samochodzie. Urzędujący mistrz musiał się jednak mocno napracować, by utrzymać za sobą Szymona Jabłońskiego – jedynego kierowcę w tej klasie stanowiącego realne zagrożenie dla Grzybowskiego. Trzeci tym razem był Piotr Budzyński.

SC Cup – wyniki II biegu kwalifikacyjnego

Do najbliższego wydarzenia zostało:

27/28 July 2019

5. runda - Vilkyciai, Litwa (MPRC i LASF) Vilkyciai Rallycross

Czytaj więcej