Aktualności

Liczy się tempo

Gagacki zadowolony z występu na Litwie

Marcin Gagacki na torze Vilkyciai uplasował się tuż za podium, jednak jego zdaniem zawody można zaliczyć do udanych pomimo „zaledwie” czwartego miejsca.

Dwukrotny wicemistrz Polski w Rallycrossie rozpoczął zmagania na Litwie od spektakularnego zwycięstwa w sobotnim, pierwszym biegu kwalifikacyjnym. Po zaciętej walce bydgoszczanin triumfował z przewagą zaledwie jednej tysięcznej sekundy. O zwycięstwo otarł się także w drugiej kwalifikacji oraz w półfinale, a w samym finale przekroczył linię mety jako czwarty.

– Zawody na Litwie rozpoczęły się od świetnego pojedynku w pierwszej części kwalifikacji, który bez wątpienia był dla mnie najbardziej emocjonującym momentem całego weekendu. Cieszy mnie także to, że potwierdziłem moje tempo, uzyskując najlepszy czas jednego okrążenia w całych zawodach. Niestety sam finał nie poszedł po mojej myśli, choć do podium zabrakło niewiele. Liczyłem na więcej niż czwarte miejsce, ale przez cały weekend zebrałem sporo punktów w biegach kwalifikacyjnych, a do tego pokazałem szybką jazdę, więc nie był to zła runda. Co więcej, drugie miejsce, zarówno w mistrzostwach Polski jak i serii Baltic Cup, wywalczył mój zespołowy kolega, Dariusz Topolewski, który uzyskał także drugi najlepszy czas całych zawodów. Gratuluję Darkowi, a kibicom tradycyjnie dziękuję za doping – podsumował Marcin.

 

Do najbliższego wydarzenia zostało: