Aktualności

Melon przechodzi do FIA CEZ

Mistrz grupy SuperNational chce sprawdzić się w walce na europejskich torach

Paweł Melon, urzędujący mistrz Polski w grupie SuperNational, w sezonie 2019 nie będzie bronił tytułu. Kierowca BMW E46 planuje częściowy program w FIA CEZ, w ramach którego zaliczy jeden gościnny start w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross.

Melon nie startował w pierwszej rundzie sezonu 2018, jednak już od kolejnych zawodów w Toruniu nabierał tempa i w ubiegłym roku zapisał na swoje konto trzy zwycięstwa. To właśnie one były decydujące dla losów mistrzowskiego tytułu w grupie SuperNational, ponieważ drugi w klasyfikacji Radosław Raczkowski zgromadził na swoim koncie tyle samo punktów co Melon, ale w sezonie 2018 wygrywał o jeden raz mniej.

Obecnie kierowca BMW przygotowuje się do startów w Mistrzostwach Europy Centralnej Strefy. Jego bronią będzie ten sam samochód, którym ścigał się w poprzednim sezonie. – Plany na ten rok obejmują starty w FIA CEZ, gdzie najprawdopodobniej zaliczę pięć rund, z czego jedną w Polsce. Zakładam start w majowych zawodach w Słomczynie, bo chciałbym też powalczyć z naszymi zawodnikami, z którymi stoczyłem zacięty bój o zeszłoroczny tytuł. Ponownie będę rywalizował za kierownicą BMW E46 M3. Przed sezonem zmieniona została w nim skrzynia biegów oraz zawieszenie – zdradził Paweł.

Melon dodał również, że sezon 2019 ma być dla niego sprawdzeniem swoich możliwości i przygotowaniem się do pełnego programu startów w kolejnym roku. – Chcę zobaczyć, jak wypadnie nasz zespół na tle konkurentów z FIA CEZ. Mam kilka pytań dotyczących mojej formy, na które chciałbym poznać odpowiedzi. Dlatego w tym roku będę zbierał doświadczenie i czerpał przyjemność z jazdy. Głównym celem jest natomiast sezon 2020, podczas którego chciałbym zaliczyć wszystkie rundy i być konkurencyjny – dodaje mistrz SuperNational z 2018 roku.

Warto również nadmienić, że starty w FIA CEZ nie oznaczają, że Paweł Melon zupełnie zapomina o Oponeo MPRC. – Startował będę gdzie indziej, jednak na pewno odwiedzę co najmniej kilka rund w roli kibica, aby zobaczyć, jak rozwijają się mistrzostwa i jak radzą sobie moi dawni rywale – podsumował Melon.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

25/26 May 2019

3. runda - Autodrom Słomczyn (MPRC i FIA CEZ) Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej