Aktualności

Melon wraca na Litwę

Mistrz SuperNational z 2018 roku ponownie powalczy w Oponeo MPRC

Paweł Melon, mistrz grupy SuperNational z sezonu 2018, powróci do Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross podczas nadchodzącej rundy na Litwie. Kierowca ekipy Automax Motorsport pojedzie dobrze znanym sobie BMW M3.

Melon miał w tym sezonie startować w mistrzostwach Europy centralnej strefy, ale ostatecznie jeszcze nie mogliśmy go oglądać na torze. Paweł jednak od samego początku sezonu planował start w jednej z rund MPRC, a wybór padł na litewskie zawody ze względu na wyjątkowy klimat. – Zmagania na Litwie zawsze były jednymi z moich ulubionych, więc z przyjemnością znów się tam pojawię. Podczas tych zawodów panuje niepowtarzalną atmosferę – zarówno ze strony organizatorów, jak i klimatu w parku serwisowym. Co więcej rywalizacja z litewskimi zawodnikami dodaje zawodom odrobiny pieprzu – powiedział Paweł.

Urzędujący mistrz SuperNational dodał, że ze względu na długą przerwę w startach ostrożnie podchodzi do swoich możliwości, choć po cichu liczy na miejsce w czołowej trójce. – Nie siedziałem w samochodzie od ostatniej rundy Oponeo MPRC w sezonie 2018. BMW przeszło jednak trochę zmian i jest w nim nowa skrzynia biegów, jak i zawieszenie. Poza tym pozostałe elementy zostały odświeżone. Ja trochę pojeżdżę przez zawodami, więc mam nadzieję, że to wystarczy i pozwoli mi na walkę o pierwsza trójkę – podsumował Melon.

Do najbliższego wydarzenia zostało: