Aktualności

Nagraba z zupełnie nowym samochodem

Kierowca SKP Team będzie startował Oplem Adamem

Przygotowania do sezonu 2019 nabierają tempa i kolejni zawodnicy odkrywają karty. Tym razem plany dotyczące tegorocznych startów w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross przedstawił Łukasz Nagraba, który zmienia klasę oraz samochód. Kierowca ekipy SKP Team przejdzie do SuperNational 1600 i będzie rywalizował za kierownicą Opla Adama.

W ubiegłym sezonie Łukasz Nagraba startował klasie SuperNational -2000, w której to, za kierownicą Renault Clio, wywalczył szóste miejsce. Najbardziej udana była dla niego piąta runda rozegrana na torze w Toruniu, podczas której Łukasz został sklasyfikowany na piątym miejscu w klasie.

Wybór Opla Adama jest interesujący, gdyż ten model praktycznie nie pojawia się w rallycrossie, zwłaszcza na polskich torach. Niemiecka marka jest za to obecna w rajdach i w samochodzie Nagraby zastosowano rozwiązania wprost z Adama w rajdowej wersji R2. – Opel Adam, jak do tej pory, nie pojawił się w rallycrossie w Europie, a tym bardziej w Polsce. Wybór padł właśnie na ten samochód, głównie ze względów na jego właściwości jezdne. Auto jest krótkie, lekkie i będzie dysponowało mocą ok 200 KM. Otrzyma sekwencyjną skrzynię biegów, a zawieszenie to konstrukcja przeniesiona z Opla Adama R2. Budową oraz przygotowaniem auta zajmuje się Artur Ryziński, a obsługą na zawodach ekipa Rally Point z Konradem Kacprzakiem na czele – powiedział Łukasz przepytywany przez portal autoklub.pl.

Zawodnik SKP Team dodał również, że jak na razie nie stawia sobie konkretnych celów na sezon 2019, zwłaszcza że samochód nie jest jeszcze gotowy. Przygotowania jednak idą zgodnie z planem i wygląda na to, że zespół będzie miał czas na intensywne przygotowania do sezonu. – Mam nadzieję, że Adam stawi się na pierwszych testach w ostatni weekend marca. Bardzo zależy mi na testach i dobrym przygotowaniu do sezonu. Nie mając jeszcze jeżdżącego auta ciężko mówić o celach. Liczę na dobre tempo podczas zawodów – podsumował Nagraba.

 

Do najbliższego wydarzenia zostało:

25/26 May 2019

3. runda - Autodrom Słomczyn (MPRC i FIA CEZ) Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej