Aktualności

Niepewna przyszłość Otto

II wicemistrz Polski ma problemy z budżetem

Sezon 2019 zbliża się wielkimi krokami, jednak nie wszyscy zawodnicy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross znają już swoje plany. Jednym z takich kierowców jest Mikołaj Otto, którego może zabraknąć w tegorocznej stawce. 

Mikołaj w sezonie 2018 sięgnął po tytuł II wicemistrza Polski w grupie SuperCars, jednak jego tegoroczne starty stoją pod bardzo dużym znakiem zapytania. Wszystko z powodu problemów z budżetem, przez które jego Lancer jest obecnie do wynajęcia. – Prawdę mówiąc nie mam pojęcia co będę robił w sezonie 2019. Na pewno nie zaliczę całego sezonu za kierownicą Lancera, gdyż napotkałem na kłopoty z budżetem, których nie udało mi się rozwiązać. Także moje przygotowania do sezonu, póki co koncentrują się na walce o dalsze starty, a nie zbrojeniu się i szykowaniu na zaciętą rywalizację w mistrzostwach – zdradził Otto.

Mikołaj dodał również, że problemy nie wykluczają jego tegorocznych startów, choć jeszcze jest zdecydowanie zbyt wcześnie, aby zapowiadać konkretny program. – Istnieje szansa, że spędzę ten sezon w roli kibica. Zależy to od wielu czynników, między innymi od tego, czy znajdzie się chętny na wynajem mojego Lancera. Jeśli nie, to postaram się wystartować w litewskiej rundzie, która jest moją ulubioną. Ponadto prowadzę rozmowy dotyczące innego rallycrossowego projektu, jednak na razie nie mogę mówić o szczegółach – podsumował II wicemistrz Polski.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

25/26 May 2019

3. runda - Autodrom Słomczyn (MPRC i FIA CEZ) Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej