Aktualności

Nowa skrzynia w Suzuki

Berdys ma nadzieję weekend bez usterek

Na tytuł w grupie SuperNational wielu zawodników ostrzy sobie zęby, jednak pierwsza runda tegorocznych Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross bardziej przypominała pogrom niż walkę o każdy punkt. Wielu przedsezonowych faworytów poległo przez usterki, a jednym z nich był Rafał Berdys, który ma nadzieję, że kłopoty z samochodem będą już tylko wspomnieniem.

Urzędujący mistrz klasy SN 1600 przed sezonem zmienił samochód i obecnie ściga się Suzuki Swiftem w barwach ekipy Oponeo. Choć Berdys już po pierwszych testach podkreślał, że japońska maszyna ma znacznie większy potencjał niż jego dawne Saxo, to jednak podczas pierwszej rundy nie udało mu się tego zaprezentować. Wszystko z powodu usterki skrzyni biegów, która wyeliminowała go już podczas sobotniej części zawodów.

Przed zawodami w Toruniu do Suzuki trafiła jednak zupełnie nowa skrzynia biegów i Berdys ma nadzieję, że w drugiej rundzie będzie mógł skupić się na walce z rywalami oraz wyciąganiu maksimum ze swojego samochodu. – Założyliśmy nową skrzynię biegów i mam nadzieję, że obejdzie się bez kolejnych awarii. Lubię tor w Toruniu. Jest ciasny i otoczony barierami, które mimo niższych prędkości dają wrażenie bardzo szybkiej jazdy. Lubię techniczne aspekty tego toru i chyba można zaryzykować stwierdzenie, że wolę Toruń niż Słomczyn. W grupie SuperNational ciężko przewidywać wyniki, zwłaszcza że kilku mocnych zawodników straciło sporo punktów podczas pierwszej rundy. Mimo awarii, byłem zadowolony z czasów jakie notowałem w Słomczynie, więc mam nadzieję, że w Toruniu będzie równie dobrze. Poza tym cały czas poznaję Swifta i czuję, że w tym samochodzie muszę jeszcze odnaleźć limity. Liczę na dobry weekend i odrabianie strat w klasyfikacji – stwierdził Rafał.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

10/12 July 2020

1. runda - Motopark Toruń (MPRC/PPAC) OPONEO MotoparkTor Toruń

Czytaj więcej