Aktualności

Nowe szaty króla

Łukasz Grzybowski przechodzi do SuperNational

Podczas każdej z tegorocznych rund w pucharze Fiata Seicento można było w ciemno stawiać na Łukasza Grzybowskiego. Podczas finału w Toruniu nie będzie można już tak robić, ponieważ trzykrotny mistrz tej klasy przesiądzie się do nowego samochodu i spróbuje swoich sił w grupie SuperNational.

Grzybowski podczas finałowych zmagań sezonu 2019 zasiądzie za kierownicą Nissana Sunny i powalczy z takimi zawodnikami jak Damian Litwinowicz, Rafał Berdys czy Łukasz Tyszkiewicz. Sam zainteresowany nie nastawia się na żaden konkretny wynik, zwłaszcza że nie miał możliwości przeprowadzenia intensywnych testów.

– Już nie mogę się doczekać startu w Toruniu i sprawdzenia swoich możliwości w grupie SuperNational. Cały czas trwają wytężone przygotowania samochodu, więc niestety przed finałową rundą nie miałem zbyt wielu okazji do przetestowania nowego auta. Z tego powodu na pewno będę potrzebował trochę czasu, aby przestawić się z Seicento na Nissana Sunny, który dysponuje znacznie większa mocą oraz ma szperę – powiedział urzędujący mistrz Seicento Cup.

Łukasz dodał również, że niezależnie od wyniku zamierza cieszyć się jazdą, a przede wszystkim chce sprawdzić swoje możliwości. – W niedziele okaże się jak mi poszło, jednak niezależnie od wyniku zamierzam cieszyć się jazdą i czerpać z niej jak najwięcej przyjemności. Czy ten start jest zapowiedzą przyszłego sezonu? Nie mówię nie, jak i również nie mówię tak. Ta runda będzie dla mnie sprawdzianem swoich umiejętności, który da odpowiedzi na wiele pytań – podsumował Grzybowski.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

10/12 July 2020

1. runda - Motopark Toruń (MPRC/PPAC) OPONEO MotoparkTor Toruń

Czytaj więcej