Aktualności

Osiem rund na najwyższych obrotach

Kalendarz OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2020

W sezonie 2020 uczestników Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross czekają trzy rundy na nowych torach, w tym dwie wyprawy na południe. O tym, kto sięgnie po mistrzostwo Polski zdecydują wyniki ośmiu rund. Projekt kalendarza przyszłorocznych Oponeo MPRC zaprezentowano dziś na gali sportu samochodowego PZM.

Efektowne poślizgi, zacięta walka zderzak w zderzak i błotnik w błotnik, zaskakujące rozstrzygnięcia, różnorodność samochodów i klas – to wszystko tworzy niezwykle emocjonujące widowiska jakim są zawody w rallycrossie. Z kolei kompaktowy format imprez i możliwość obserwowania całej akcji, dziejącej się na krótkim asfaltowo-szutrowym torze, sprawiają że ta dyscyplina to nie lada gratka dla każdego fana motoryzacji. W trzech poprzednich sezonach zawodnicy i kibice mieli siedem okazji do przeżywania emocji związanych z rallycrossową rywalizacją.

W 2020 roku wrażeń będzie jeszcze więcej. Kalendarz cyklu utworzy nie siedem, lecz osiem rund, a dodatkowo aż trzy odbędą się na obiektach, na których zawodów Oponeo MPRC jeszcze nie rozgrywano. Inauguracja sezonu 2020 będzie miała miejsce na Autodromie Słomczyn obok Grójca (25-26.04). Pierwsze zawody sezonu mają być również rundą FIA CEZ oraz czeskiego i słowackiego czempionatu. Na obiekcie Automobilklubu Rzemieślnik stawka mistrzostw Polski będzie rywalizować dwukrotnie – także w połowie września (12-13.09). Końcówka maja to czas na debiut nowego Toru Poznań w Oponeo MPRC (30-31.05). Również w Wielkopolsce zawodnicy pojawią się dwukrotnie. Kolejną rundę na torze w Przeźmierowie zaplanowano na 29-30 sierpnia. Następnym nowym obiektem w kalendarzu jest czeski Autodrom Sosnova, gdzie w weekend 27-28 czerwca polscy kierowcy znowu będą mieli okazję do porównania się z uczestnikami mistrzostw Czech, Słowacji oraz strefy Europy centralnej (FIA CEZ). Lipiec to czas na pierwszą z dwóch wizyt w Motoparku Toruń (11-12.07 i 26-27.09). Finał sezonu odbędzie się na Slovakiaringu (24-25.10). Tor położony obok Bratysławy także „debiutuje” w Oponeo MPRC. Tym razem w kalendarzu rallycrossowych mistrzostw Polski zabraknie wyprawy na Litwę, gdzie zawodnicy rywalizowali na torze Vilkyciai nieopodal Kłajpedy.

W sezonie 2019 tytuł mistrza Polski w najmocniejszej kategorii SuperCars po raz czwarty z rzędu wywalczył Tomasz Kuchar (Peugeot 208 RX).

Kalendarz Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross 2020:

  1. 25-26 kwietnia – Autodrom Słomczyn (MPRC / FIA CEZ / CZE /SVK)
  2. 30-31 maja – Tor Poznań (MPRC)
  3. 27-28 czerwca – Autodrom Sosnova – Czechy (MPRC / FIA CEZ / CZE / SVK)
  4. 11-12 lipca – Oponeo Motopark Toruń (MPRC)
  5. 29-30 sierpnia – Tor Poznań (MPRC)
  6. 12-13 września – Autodrom Słomczyn (MPRC)
  7. 26-27 września – Oponeo Motopark Toruń (MPRC / FIA CEZ / CZE / SVK)
  8. 24-25 października – Slovakiaring – Słowacja (MPRC / FIA CEZ / CZE / SVK)

MPRC – mistrzostwa Polski rallycross
FIA CEZ – mistrzostwa strefy Europy Centralnej
CZE – mistrzostwa Czech
SVK – mistrzostwa Słowacji

Sponsorem tytularnym Mistrzostw Polski Rallycross jest Oponeo. Organizacją cyklu zajmują się stowarzyszenie Oponeo Motorsport i Automobilklub Rzemieślnik przy współpracy Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego, pod patronatem Polskiego Związku Motorowego.

Do najbliższego wydarzenia zostało: