Aktualności

Ostra walka o półfinały

Jabłoński, Sokulski, Litwinowicz i Kuchar na czele przed półfinałami

W Słomczynie nie ma ani chwili odpoczynku, niedziela rozpoczęła się krótkim treningiem, a zaraz potem czwartą turą biegów kwalifikacyjnych, które zadecydowały o składzie półfinałów. Jak zwykle nie brakowało zaciętej walki i bezpardonowej jazdy, która nierzadko prowadziła do efektownych uszczerbków w karoseriach samochodów.

Szymon Jabłoński i Łukasz Grzybowski – podobnie jak wczoraj – to ten duet rozdaje karty w klasie Fiata Seicento. Dwójka czołowych zawodników spotkała się dziś w jednym biegu i emocje wzięły górę tak bardzo, że doszło między nimi do kontaktu. Sam bieg na swoją korzyść rozstrzygnął urzędujący mistrz, jednak to Jabłoński prowadzi po kwalifikacjach. Czołową trójkę uzupełnia Michał Wrzosek.

Seicento Cup – wyniki kwalifikacji

Coraz ciekawiej robi się w klasie RWD Cup. Łukasz Światowski po wczorajszym kapciu planował odrabiać straty, jednak jego szarża została powstrzymana przez Igora Sokulskiego. Zawodnik BMW z numerem 502 wygrał czwartą część kwalifikacji i objął prowadzenie w klasie. Drugi był Światowski, natomiast czołową trójkę uzupełnił Karol Wyka. Przed półfinałami za Sokulskim sklasyfikowano jednak Andrzeja Skrzeka i Przemysława Wójcickiego, dla których niedzielny poranek nie był zbyt udany – zawodnicy zajęli kolejno szóste oraz dwunaste miejsce w czwartych biegach kwalifikacyjnych.

RWD Cup – wyniki kwalifikacji

Zaskoczeń nie brakuje w grupie SuperNational. Rafał Berdys po wczorajszej usterce skrzyni biegów dziś w ogóle nie pojawił się na torze, natomiast Robert Mazurkiewicz nie zdołał stanąć na starcie swojego biegu z powodów technicznych. Oczywistym jest więc, że obu zawodników nie zobaczymy w finałach, a pod ich nieobecność swoją szarżę kontynuuje Damian Litwinowicz. Kierowca Hondy Civic wygrał czwartą część kwalifikacji pokonując HALKa oraz Łukasza Zolla. W klasyfikacji trzecie miejsce zajmuje jednak Łukasz Tyszkiewicz, który podczas walki zgubił gdzieś przedni zderzak swojego Opla Astry. Warto dodać, że do półfinałów weszli także zawodnicy z Łotwy – Krists Valters oraz Uldis Valters.

Grupa Super National – wyniki kwalifikacji

W SuperCars jest ciasno, choć status quo wciąż obowiązuje – Tomek Kuchar wygrał dzisiejsze biegi i po kwalifikacjach prowadzi z kompletem zwycięstw. Drugi podczas biegu, jak i w klasyfikacji, znalazł się Marcin Gagacki. Jego mechanicy w nocy naprawili turbinę, więc w Volkswagenie Polo nie brakuje już mocy. Czołową trójkę ostatniej części kwalifikacji uzupełnił Maciej Cywiński, jednak z pierwszej linii półfinał rozpocznie Mariusz Nowocień. Kierowca Forda Fiesty Proto oprócz wysokiej pozycji w całej grupie SuperCars prowadzi także w klasie Light. Czołową trójkę uzupełniają zawodnicy w Mitsubishi Lancerach – Bartosz Idźkowski oraz Robert Czarnecki.

Grupa SuperCars – wyniki kwalifikacji

Do najbliższego wydarzenia zostało:

27/28 July 2019

5. runda - Vilkyciai, Litwa (MPRC i LASF) Vilkyciai Rallycross

Czytaj więcej