Aktualności

Pięć pytań do… Łukasza Światowskiego

Zawodnicy krótko i zwięźle opowiadają o minionym sezonie

Łukasz Światowski jeździł w 2018 roku jak maszyna, sięgając po mistrzowską koronę w klasie RWD Cup z prawie maksymalną liczbą punktów. Choć przed rozpoczęciem każdej kolejnej rundy wszyscy stawiali na niego, to jednak kierowca białego BMW twierdzi, że sukces nie przyszedł mu tak łatwo, jakby mogło się to wydawać. 

1. Jak zapatrywałeś się na walkę przed startem sezonu 2018? Jakie miałeś cele?

Chciałem zdobyć tytuł mistrza Polski, ponieważ sezon 2018 miał być już moim trzecim w rallycrossie. Rok temu byłem bardzo blisko, zabrakło 10 punktów do tytułu i czterech do podium. Postanowiłem, że tym razem musi być co najmniej czołowa trójka, a najlepiej pierwsze miejsce.

2. Czy jesteś zadowolony ze swojej jazdy i końcowego rezultatu?

Jak najbardziej i myślę, że może być ciężko powtórzyć tak dobry sezon. Wygrana w sześciu z siedmiu rund nie jest ani łatwa, ani oczywista, więc jestem bardzo zadowolony.

3. Jaki był najlepszy moment sezonu?

Moim zdaniem najlepsza w 2018 roku była trzecia runda, czyli Autodrom Słomczyn w deszczu. Świetnie mi się tam jeździło i podobał mi się fakt, że na mokrym utrzymywałem tempo znacznie lepsze niż konkurencja. W niektórych momentach byłem lepszy niż część rywali na suchym.

4. To z drugiej strony – jaki był najtrudniejszy moment sezonu 2018?

Ciężko wskazać jeden taki moment, zwłaszcza że w drugiej połowie sezonu walka była bardziej wyrównana. Z boku mogło to tak nie wyglądać, bo wygrałem wszystkie biegi podczas trzech ostatnich rund, ale różnice w czasach były minimalne i musiałem się mocno napocić, aby zostawić rywali za sobą. Jeśli miałbym jednak wskazać jedną konkretną chwilę to postawiłbym na szóstą rundę, kiedy mogłem sobie zapewnić mistrzostwo już w kwalifikacjach. Rywale bardzo mnie tam cisnęli i różnice były niewielkie.

5. Z kim stoczyłeś najlepszą walkę w tym sezonie – z jakim kierowcą i podczas której rundy?

Najwięcej w tym sezonie walczyłem chyba z Igorem Sokulskim. Pod koniec sezonu także Andrzej Skrzek włączył się do walki. Myślę, że to z nimi rozgrywałem najlepsze pojedynki w 2018 roku.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

27/28 April 2019

2. runda - Motopark Toruń (MPRC i FIA CEZ) OPONEO Motopark Toruń

Czytaj więcej