Aktualności

Pięć pytań do… Tomka Kuchara

Zawodnicy krótko i zwięźle opowiadają o minionym sezonie

Tomka Kuchara chyba nie trzeba przedstawiać żadnemu sympatykowi sportów motorowych. Jego sukcesy w RSMP, starty w fabrycznym Hyundaiu w Rajdowych Mistrzostwach Świata oraz charyzma sprawiły, że kierowca z Wrocławia cieszy się z uznaniem wielu kibiców. Obecnie Tomek zapisuje kolejne karty w historii swojej sportowej kariery w nowej dyscyplinie, a poniżej podsumowuje swój trzeci mistrzowski sezon w rallycrossie. 

1. Jak zapatrywałeś się na walkę przed startem sezonu 2018? Jakie miałeś cele?

Moim celem była oczywiście obrona tytułu Mistrza Polski, ale przede wszystkim mocna, zacięta uczciwa walka w duchu fair-play. Pochodzę z rodziny sportowej, mój tata był trenerem koszykówki, a ja od zawsze kochałem rywalizację. Mówiąc szczerze, liczyłem na bardziej wyrównaną „bitkę”, tym bardziej, że jak się później okazało, lepsze czasy okrążeń uzyskiwałem w C4 rok wcześniej, niż w 208 w tym roku, a na mokrym, to w ogóle najszybciej jeździłem Subarakiem w 2016.  To jednak całkiem zrozumiałe, bo auta bazujące na N-kach w ciężkich warunkach spisują się lepiej.

2. Czy jesteś zadowolony ze swojej jazdy i końcowego rezultatu?

Jestem oczywiście bardzo zadowolony z końcowego rezultatu, natomiast jeśli chodzi o jazdę, to cokolwiek by się nie wydarzyło, to nigdy nie będę w 100% zadowolony, ponieważ zawsze można coś poprawić. W moim przekonaniu nie istnieje coś takiego jak okrążenie idealne, doskonałe czy też perfekcyjne – zawsze można zrobić coś lepiej.

3. Jaki był najlepszy moment sezonu?

Było wiele takich, nie zastanawiałem się nad tym, który był najlepszy.

4. To z drugiej strony – jaki był najtrudniejszy moment tego sezonu?

Moją ogromną miłością jest awiacja, jestem pilotem samolotowym i śmigłowcowym. Zdarza mi się na zawody podróżować drogą powietrzną. Najtrudniejszym momentem tego sezonu był…. powrót „śmiglakiem” z zawodów na Litwie, w deszczu, burzy i po zachodzie słońca – udało się dolecieć „na styk”, jeszcze dosłownie 2-3 minuty i trzeba by lądować w terenie przygodnym gdzieś w polu i czekać na wschód słońca oraz lepszą pogodę.

5. Z kim stoczyłeś najlepszą walkę w sezonie 2018 – z jakim kierowcą i podczas której rudny?

Było wiele ciekawych pojedynków, które miło wspominam. Zarówno Mikołaj jak i Marcin oraz Darek, to kierowcy, którzy na torze niechętnie cię puszczą, a za to chętnie cię wyprzedzą. Ale świetnie się składa, bo ze mną jest identycznie 😉

Do najbliższego wydarzenia zostało:

27/28 April 2019

2. runda - Motopark Toruń (MPRC i FIA CEZ) OPONEO Motopark Toruń

Czytaj więcej