Aktualności

Pod dyktando liderów

Górniak, Grzybowski, Światowski, Raczkowski i Gagacki na prowadzeniu

Choć w pierwszym dniu finałowej rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross jak zwykle działo się sporo, to na czele wyników kwalifikacji widnieją nazwiska faworytów.

Ostatnia runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, w której ścigają się kierowcy Fiatów 126p na razie przebiega pod dyktando Jacka Górniaka. Kierowca Malucha z numerem 401 nie dał szans swoim rywalom i zwyciężył w obu biegach kwalifikacyjnych. Dwa razy „srebro” wywalczył Mariusz Szczepański, który tym samym po dwóch biegach plasuje się na drugiej pozycji. Trzecie miejsce należy do Kamila Stachowiaka, który co prawda zremisował „na miejsca” z Jerzym Szynkiewiczem, ale w otwierającym rundę biegu zanotował znacznie lepszy czas.

7. runda Oponeo MPRC 2018 – wyniki kwalifikacji w klasie 126p Cup

W pierwszych dwóch biegach kwalifikacyjnych w klasie Seicento Cup obowiązywała dziś stara i dobrze znana zasada – wygrać może każdy, pod warunkiem, że nazywa się Łukasz Grzybowski. Urzędujący a zarazem świeżo upieczony mistrz tej klasy zapisał na swoje konto zwycięstwa w obu sobotnich biegach kwalifikacyjnych. Kolejne miejsca, zgodnie z oczekiwaniami, zajmują zawodnicy tworzący w tym sezonie ścisłą czołówkę tej klasy, czyli Mariusz Nowocień oraz Szymon Jabłoński.

7. runda Oponeo MPRC 2018 – wyniki kwalifikacji w klasie Seicento Cup

Bez zmian także w RWD Cup, w którym pierwsze dwie części kwalifikacji na swoje konto zapisał Łukasz Światowski. W drugim biegu kierowca BMW z numerem 205 wykazał się świetnym wyczuciem taktycznym i uciekł na Jokera w idealnym momencie, dzięki czemu wrócił na regularną nitkę tuż przed ścigającymi go rywalami. Dwukrotnie drugi był jedyny zawodnik, który w tym sezonie przełamał dominację Światowskiego, czyli Igor Sokulski. Trzecie miejsce zajmuje Andrzej Skrzek, który co prawda w pierwszym biegu był szósty, ale w drugiej części walki o półfinały zajął trzecie miejsce. Po sobotnich zmaganiach na dwunastym miejscu – ostatnim premiowanym awansem do półfinału – jest Beata Borowicz.

Rallycrossowi debiutanci – Radek Typa i Jakub Brzeziński zajmują odpowiednio 11. i 14. miejsce.

7. runda Oponeo MPRC 2018 – wyniki kwalifikacji w klasie RWD Cup

Zmagania w grupie SuperNational to przede wszystkim rywalizacja Radka Raczkowskiego i Pawła Melona. Dwaj główni kandydaci do tytułu w tej kategorii wygrali dziś po jednym biegu kwalifikacyjnym, jednak sobotę w lepszym nastroju zakończył Raczkowski. Kierowca Volkswagena Polo zanotował odpowiednio drugi i pierwszy czas, podczas gdy Melon w drugim biegu musiał zadowolić się czwartym miejscem. Trzeci jest Rafał Berdys, któremu wyraźnie odpowiada kręty tor w Toruniu.

7. runda Oponeo MPRC 2018 – wyniki kwalifikacji w grupie SuperNational

W najmocniejszej grupie SuperCars kibice mogą emocjonować się najlepiej obsadzonymi zawodami w tym sezonie. Oprócz ósemki uczestników mistrzostw Polski na tor wyjeżdżali także kierowcy zgłoszeni do mistrzostw Litwy i pucharu krajów bałtyckich. W nowym samochodzie zaprezentował się Maciej Cywiński. Zawodnik, który do tej pory startował Skodą Fabia, w finałowej rundzie tegorocznych mistrzostw Polski wystartował Citroenem C4. To samochód z mistrzowskim rodowodem. W ubiegłym sezonie Tomasz Kuchar sięgnął w nim po swój drugi z rzędu tytuł mistrza Polski. Francuski samochód okazuje się jednak dość trudny do okiełznania, bowiem po pierwszych dwóch biegach Cywiński plasuje się na szóstym miejscu w klasyfikacji mistrzostw Polski. Pierwszą lokatę zajmuje Marcin Gagacki. Wicemistrz Polski także jedzie nowym dla siebie samochodem, czyli Volkswagenem Polo, którego przejął od Dariusza Topolewskiego. Drugi z kierowców Oponeo Motorsport wsiadł z kolei do samochodu, w którym Gagacki wygrał poprzednią rundę mistrzostw, czyli Forda Fiesty. Pierwszy bieg kwalifikacyjny na swoje konto zapisał jednak Mikołaj Otto, dzięki czemu po sobotnich zmaganiach zajmuje drugie miejsce, przed Topolewskim, którego w drugim biegu Otto skutecznie obrócił.

7. runda Oponeo MPRC 2018 – wyniki kwalifikacji w grupie SuperCars

Do najbliższego wydarzenia zostało:

27/28 April 2019

2. runda - Motopark Toruń (MPRC i FIA CEZ) OPONEO Motopark Toruń

Czytaj więcej