Aktualności

Pokonać mistrza

Igor Sokulski i Przemysław Wójcicki chcą pokonać Łukasza Światowskiego

Mówi się, że nowy sezon to nowe rozdanie, jednak nie da się ukryć, że jeśli mistrz decyduje się na obronę tytułu, to na nim skupiają się spojrzenia zarówno kibiców, jak i rywali. Tak też jest w klasie RWD Cup, gdzie wyznacznikiem formy i celem będzie Łukasz Światowski, zwłaszcza dla jego głównych rywali z sezonu 2018 – Igora Sokulskiego i Przemysława Wójcickiego.

Obaj zawodnicy w sezonie 2019 pozostaną w klasie RWD Cup i liczą, że uda im się powalczyć o mistrzostwo Polski. Sokulski upatruje swojej szansy w regularnym podkręcaniu tempa oraz poprawie auta w trakcie sezonu. – Pojadę dokładnie takim samochodem jak w zeszłym roku. W ubiegłym sezonie z rundy na rundę zbliżaliśmy się do Łukasza, więc liczę, że teraz będzie podobnie. Może w połowie rywalizacji uda nam się wprowadzić kilka modyfikacji do naszego BMW – inne przełożenia czy poprawki w obszarze jednostki napędowej. Będziemy robić co się da i zobaczymy co z tego wyjdzie – powiedział Igor.

Przemek Wójcicki dodał natomiast, że nie zamierza odpuszczać, choć jego tegoroczny program startów nie jest jeszcze dopięty na ostatni guzik. – Sezon już tuż tuż, a ja jeszcze nie jestem pewny startów we wszystkich rundach. Na pewno pojawie się w Słomczynie, a sama sytuacja nie jest jakoś szczególnie problematyczna. Koszty startów w rallycrossie, a zwłaszcza w klasie RWD Cup są stosunkowo niewielkie, więc jestem dobrej myśli. Na pewno nie zamierzam odpuszczać, a podczas każdej rundy będę ostro walczył o zwycięstwa, bo po tylu latach w tej dyscyplinie celem może być jedynie mistrzostwo. Samochód jest konkurencyjny i gotowy od dłuższego czasu, bo profilaktycznie przygotowaniami zająłem się zaraz po sezonie 2018. Pozostaje dopiąć jeszcze kilka kwestii i widzimy się na torze – zdradził Przemek.

 

 

 

 

 

 

Do najbliższego wydarzenia zostało:

27/28 July 2019

5. runda - Vilkyciai, Litwa (MPRC i LASF) Vilkyciai Rallycross

Czytaj więcej