Aktualności

Poprawki do regulaminu

Polski Związek Motorowy opublikował erratę do przepisów Oponeo MPRC

6 marca zamieszczono erratę do Regulaminu Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross 2019. O część zmian wnioskowali sami zawodnicy, część natomiast ma jeszcze mocniej ubarwić rywalizację w tegorocznych zawodach.

Puchar w ramach grupy SuperCars

Do regulaminu został dodany zapis, który dopuszcza do startu w SuperCars samochody zgodne z regulaminem pucharu OMM VR6 Cup. Mowa tutaj o specjalnie przygotowanych przez firmę OMM, identycznych Audi A3 z silnikiem o pojemności 3,2 litra. O szczegółach dotyczących pucharu poinformujemy wkrótce.

Obowiązkowy koordynator

Ubiegając się o licencje zawodnika/sponsorską w sezonie 2019 należy wyznaczyć koordynatora reprezentującego posiadacza licencji. Koordynator będzie zgłaszał kierowców oraz zespół do zawodów, a także jako jedyny będzie mógł dokonywać zmian w zgłoszeniach. Nazwisko koordynatora znajdzie się na zgłoszeniu jako osoba reprezentująca zawodnika/sponsora i będzie on odpowiadał za swoich zawodników podczas zawodów.

Bez zmian w Jokerze

Przed sezonem zapowiadaliśmy zmianę w przepisach związanych z Joker Lapem, która dotyczyła zakazu zjazdu na niego podczas pierwszego okrążenia. Ostatecznie jednak ten pomysł nie zostanie wprowadzony ze względu na rundy rozgrywane wspólnie z FIA CEZ oraz LASF, w których nie obowiązują tego typu regulacje. Przepisy pozostają więc takie same jak w roku ubiegłym i zawodnicy mogą sami decydować o momencie zjazdu na Joker Lap.

Dodatkowe poprawki

Oprócz wspomnianych wyżej zmian pojawiło się jeszcze kilka innych poprawek. W sezonie 2019 zawodnicy nie będą musieli posiadać pisemnej zgody na starty od macierzystego automobilklubu. Ponadto w erracie znalazła się również lista dopuszczonych warunkowo paliw (grupa SuperCars i Supernational) oraz zezwolenie na zamienne stosowanie kół dwumasowych lub jednomasowych (klasa RWD Cup).

Dodatkowo z przepisów dotyczących klasy SuperCars Light wykreślono zapis o obowiązkowym ogumieniu, więc każdy z zawodników będzie mógł korzystać z dowolnych opon.

Treść erraty znajdziecie pod tym linkiem, a także w zakładce Zawodnicy – Dokumenty.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

25/26 May 2019

3. runda - Autodrom Słomczyn (MPRC i FIA CEZ) Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej