Aktualności

Pracowita zima Zolla

Weteran rallycrossu zamierza wrócić do zwycięstw

Choć Łukasz Zoll jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w stawce Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, to sezon 2019 nie był dla niego zbyt udany. Tylnonapędowe Audi często się psuło, jednak Zoll wciąż wierzy w ten projekt.

Łukasz zdradził podczas zawodów w Toruniu, że podczas zimy zamierza dopracować swoje nowe auto i wrócić do oczekiwanej dyspozycji w sezonie 2020. – Każdy samochód wymaga czasu na dopracowanie i dokładnie tego zabrakło przed tym rokiem. W zimie planuję sporo testów i zobaczę co uda się poprawić w Audi. Obecnie auto „ma karę” i czeka w garażu, jednak na pewno wraz z zespołem sprawdzimy nową turbinę i zobaczymy jakie to da efekty – powiedział Zoll.

Wielokrotny mistrz Polski w rallycrossie dodał również, że jazda za kierownicą Audi nie jest jego jedyną opcją na przyszły sezon. – Najprawdopodobniej w kolejnym roku będę startował z czterema pierścieniami na masce, jednak muszę jeszcze sprawdzić inne opcje. W sumie mam trzy możliwości, ale w październiku jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, aby składać konkretne zapowiedzi – podsumował Łukasz.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

26/28 June 2020

2. runda - Autodrom Sosnova (MPRC/FIA CEZ/CZE/SVK) Autodrom Sosnova

Czytaj więcej