Aktualności

Punkty na półmetku – SC i RWD Cup

Sprawdzamy jak wygląda sytuacja punktowa po odliczeniach

Na litewskim torze Vilkiciai zostanie rozegrana piąta runda tegorocznych Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Rywalizacja wchodzi więc już w decydującą fazę, dlatego sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w tabeli punktowej, jeżeli weźmiemy pod uwagę regulaminowe odliczenie jednego najsłabszego wyniku. Na początek klasy markowe – SC Cup i RWD Cup.

Regulamin ramowy Oponeo MPRC mówi, że najsłabszy wynik nie jest wliczany do klasyfikacji generalnej. Oznacza to, że o tytułach zadecyduje sześć najlepszych wyników zdobytych podczas siedmiu rund tegorocznych mistrzostw. Warto dodać, że nie ma przy tym znaczenia, czy podczas danej rundy kierowca miał jakieś problemy i zaliczył słabszy występ, czy też po prostu go nie było. Dzięki temu ci, którzy na Litwie się nie pojawią nie tracą szans na walkę o tytuł.

SC Cup

Punktacja bez odliczeń

 1. Łukasz Grzybowski 82 pkt.
 2. Piotr Budzyński 75 pkt.
 3. Krzysztof Mencel 67 pkt.
 4. Michał Wrzosek 57 pkt.
 5. Szymon Jabłoński 49 pkt.
 6. Maciej Starski 39 pkt.

W pucharze Fiata Seicento na czele mamy Łukasza Grzybowskiego, jednak trzykrotny mistrz nie ma tak wyraźnej przewagi, jak w latach ubiegłych. Kiedy weźmiemy pod uwagę odliczenia do różnice na czele tabeli są jeszcze mniejsze, gdyż drugi Budzyński będzie tracił tylko jedno oczko. Na czwarte miejsce przesunie się natomiast Szymon Jabłoński, który podczas ostatniej rundy w Toruniu nie zdobył ani jednego punktu, więc od jego wyniku nic nie odliczamy.

Punktacja z odliczeniami

 1. Łukasz Grzybowski 67 pkt.
 2. Piotr Budzyński 66 pkt.
 3. Krzysztof Mencel 52 pkt.
 4. Szymon Jabłoński 49 pkt.
 5. Michał Wrzosek 45 pkt.
 6. Maciej Starski 35 pkt.

RWD Cup

Punktacja bez odliczeń

 1. Łukasz Światowski 76 pkt.
 2. Wiktor Mączkowski 64 pkt.
 3. Igor Sokulski 63 pkt.
 4. Paweł Konecki 63 pkt.
 5. Andrzej Skrzek 51 pkt.
 6. Maciej Kula 42 pkt.

W RWD Cup bez odliczeń Łukasz Światowski ma 12 punktów przewagi jednak, kiedy odejmiemy jeden najsłabszy wynik spadnie on na drugie miejsce. Na czoło wysunie się Igor Sokulski, który nie zdobył punktów podczas trzeciej rundy w Słomczynie. Drugi będzie Światowski, mający przewagę pięciu oczek nad trzecim Mączkowskim.

Punktacja po odliczeniach

 1. Igor Sokulski 63 pkt.
 2. Łukasz Światowski 62 pkt.
 3. Wiktor Mączkowski 57 pkt.
 4. Paweł Konecki 48 pkt.
 5. Andrzej Skrzek 43 pkt.
 6. Maciej Kula 34 pkt.

Do najbliższego wydarzenia zostało: