Aktualności

Punkty na półmetku – SuperCars

Sprawdzamy jak wygląda sytuacja punktowa po odliczeniach

Na litewskim torze Vilkiciai zostanie rozegrana piąta runda tegorocznych Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Rywalizacja wchodzi więc już w decydującą fazę, dlatego sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w tabeli punktowej, jeżeli weźmiemy pod uwagę regulaminowe odliczenie jednego najsłabszego wyniku. Tym razem przyglądamy się sytuacji w grupie Supercars oraz w klasie SuperCars Light.

Regulamin ramowy Oponeo MPRC mówi, że najsłabszy wynik nie jest wliczany do klasyfikacji generalnej. Oznacza to, że o tytułach zadecyduje sześć najlepszych wyników zdobytych podczas siedmiu rund tegorocznych mistrzostw. Warto dodać, że nie ma przy tym znaczenia, czy podczas danej rundy kierowca miał jakieś problemy i zaliczył słabszy występ, czy też po prostu go nie było. Dzięki temu ci, którzy na Litwie się nie pojawią nie tracą szans na walkę o tytuł.

Grupa

Punktacja bez odliczeń

 1. Tomasz Kuchar 85 pkt.
 2. Maciej Cywiński 75 pkt.
 3. Dariusz Topolewski 68 pkt.
 4. Marcin Gagacki 60 pkt.
 5. Bartosz Idźkowski 40 pkt.
 6. Robert Czarnecki 34 pkt.

W grupie SuperCars odliczenia praktycznie nie wpływają na obecną sytuację w tabeli. Zawodnicy utrzymają swoje pozycje, jedynie nieznacznie zmniejszą się różnice punktowe pomiędzy kierowcami. Przez to Tomek Kuchar zamiast 10 punktów przewagi będzie miał 9, natomiast drugi Maciek Cywiński będzie jedynie 5 oczek przed Darkiem Topolewskim.

Punktacja z odliczeniami

 1. Tomasz Kuchar 68 pkt.
 2. Maciej Cywiński 59 pkt.
 3. Dariusz Topolewski 54 pkt.
 4. Marcin Gagacki 48 pkt.
 5. Bartosz Idźkowski 32 pkt.
 6. Robert Czarnecki 31 pkt.

SuperCars Light

Punktacja bez odliczeń

 1. Bartosz Idźkowski 81 pkt.
 2. Robert Czarnecki 66 pkt.
 3. Maciej Manejkowski 57 pkt.
 4. Paweł Żeromiński 55 pkt.
 5. Mariusz Szczepański 48 pkt.
 6. Jerzy Szynkiewicz 47 pkt.

Identycznie ma się sprawa również w SuperCars Light. Zawodnicy zachowują swoje pozycje, natomiast odrobinę zmieniają się różnice punktowe. Bartek Idźkowski zamiast 15 punktów przewagi ma ich tylko 6, natomiast Robert Czarnecki ma 12 oczek więcej niż trzeci Maciek Manejkowski (zamiast wcześniejszych dziewięciu).

Punktacja po odliczeniach

 1. Bartosz Idźkowski 65 pkt.
 2. Robert Czarnecki 59 pkt.
 3. Maciej Manejkowski 47 pkt.
 4. Paweł Żeromiński 43 pkt.
 5. Mariusz Szczepański 41 pkt.
 6. Jerzy Szynkiewicz 38 pkt.

Do najbliższego wydarzenia zostało: