Aktualności

Rafał Berdys w barwach Oponeo

Mistrz klasy SN 1600 będzie bronił tytułu w nowym samochodzie

Rafał Berdys, urzędujący mistrz Polski w klasie SN 1600, będzie w sezonie 2019 bronił tytułu w nowym samochodzie i z nowym sponsorem. Kierowca z Kraśnika zasiądzie za kierownicą Suzuki Switfa S1600, którym w poprzednim roku jeździł Arkadiusz Kocemba, a także będzie wspierany przez firmę Oponeo. 

Berdys po zdobyciu tytułu mistrza Polski postanowił wykonać kolejny krok w swojej karierze, jakim będzie przesiadka do lepszego samochodu. Wybór padł na Suzuki, gdyż Rafał od zawsze lubił samochody tej marki. – Polubiłem Suzuki, kiedy marka startowała w rajdach. Gdy dowiedziałem się, że Arek Kocemba sprzedaje swoje auto, to długo się nie zastanawiałem i wraz z moim tatą podjęliśmy decyzję o zakupie Swifta S1600. Plan na sezon 2019 zakłada, że nowszy samochód pozwoli mi na obronę tytułu w klasie SN 1600 oraz poprawienie wyniku w grupie SuperNational, w której chciałbym stanąć na podium – powiedział zawodnik z Kraśnika.

Rafał dodał, że długo się nie zastanawiał, kiedy firma Oponeo zaproponowała mu starty w swoich barwach. – Kiedy rozmawialiśmy na temat zakupu Suzuki okazało się, że mógłbym również punktować dla ekipy Oponeo. Decyzja była całkiem prosta i bardzo się cieszę, że firma Oponeo będzie wspierać moje starty i postaram się jej odwdzięczyć dobrymi wynikami oraz sporymi zdobyczami punktowymi do klasyfikacji sponsorskiej – dodaje Berdys.

Urzędujący mistrz Polski przyznał także, że choć celem jest walka o najwyższe lokaty w grupie SuperNational, to jednak dopiero pierwsze zawody zweryfikują jego tempo. – Suzuki Swift jest nowszym i szybszym samochodem, więc mam nadzieję, że pozwoli mi na walkę o czołowe lokaty. Niemniej jednak dopiero pierwsze dwie rundy pokażą moje możliwości w sezonie 2019. Konkurencja nie śpi i wiem, że moi rywale ciężko pracują podczas przygotowań do sezonu.  Ja też będę potrzebował paru okrążeń, żeby wyczuć nowe auto. Citroena Saxo znałem doskonale, więc mogłem wyciskać z niego siódme poty, jednak Swift jest bardziej zaawansowany. Przed sezonem na pewno będę sporo testował, a podczas każdej z rund dam z siebie wszystko i zobaczymy na jakie wyniki się to przełoży – podsumował Rafał.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

25/26 May 2019

3. runda - Autodrom Słomczyn (MPRC i FIA CEZ) Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej