Aktualności

Rallycrossowa moc na VERVA Street Racing

Kierowcy Oponeo MPRC rozgrzeją kibiców w Gdyni

Już w najbliższy weekend 24-25 sierpnia odbędzie się wielkie święto motoryzacji – 10. edycja Verva Street Racing. Fani motoryzacji przez dwa dni będą mogli podziwiać nie tylko Roberta Kubicę i George’a Russella, ale także kierowców z Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross – Marcina Gagackiego, Darka Topolewskiego, Maćka Cywińskiego i Łukasza Nagrabę.

W tym roku ta impreza odbędzie się już po raz dziesiąty i jak zwykle będzie wyjątkowa – nie tylko ze względu na jubileusz. Po raz pierwszy motoryzacyjny festiwal potrwa aż dwa dni. Wypełnią je wyścigi i pokazy na głównych ulicach Gdyni, a także na plaży, w wodzie i powietrzu. Nie zabraknie też stałych punktów programu, czyli Pit Party, strefy rodzinnej i gastronomicznej.

Organizatorzy zapowiadają pół tysiąca najróżniejszych samochodów, za kierownicą których zasiądą gwiazdy sportu motorowego. W tym doborowym towarzystwie pojawią się także rallycrossowe maszyny z grupy SuperCars – Ford Fiesta i Volkswagen Polo ekipy Oponeo, Citroen C4 Maćka Cywińskiego, a także Opel Adam RX, którym w tym roku Łukasz Nagraba startuje w grupie SuperNational.

– Praktycznie każdy, kto spróbował rallycrossu – jako kibic lub zawodnik – powtarza, że jest to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu. Mocne samochody, kontaktowa walka, kompaktowy format zawodów i możliwość oglądania całej akcji z jednego miejsca – to rallycross w pigułce. Podczas VERVA Street Racing, razem z Darkiem Topolewskim pokażemy fanom motoryzacji możliwości naszych samochodów – Forda Fiesty i Volkswagena Polo. To wydarzenie z pewnością odwiedzą setki tysięcy ludzi, więc wkręcimy się na najwyższe obroty, by zaszczepić u nich fascynację rallycrossem – zachęca Marcin Gagacki.

Rallycrossowe SuperCarsy mają blisko 600 KM, do setki nie przyspieszają, tylko dosłownie się katapultują, chodzą grubymi bokami i grają tak, że każdy fan motoryzacji chce ich słuchać. Jestem pewien, że podczas Verva Street Racing nasze rallycrossowe maszyny przyciągną mnóstwo widzów, a wielu z nich wybierze się później do Słomczyna czy Torunia, by tam przekonać się jakim świetnym widowiskiem są rundy mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Zapraszam Was wszystkich serdecznie! – zachęca Maciek Cywiński, obecnie drugi w punktacji grupy SuperCars.

Podobnie jak na rundach Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross wstęp dla widzów jest bezpłatny! W jednym artykule trudno zmieścić wszystkie atrakcje i pokazy, jakie odbędą się podczas 10. edycji „VERVY”. Więcej szczegółów, w tym także harmonogram, znajdziecie na stronie wydarzenia: https://www.vervastreetracing.pl/.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

14/16 sierpień 2020

1. runda - Autodrom Słomczyn (FIA CEZ) Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej