Aktualności

Seicento w drodze na Litwę

OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross gościły już przed rokiem na torze Vilkyciai, jednak wtedy do walki stanęli tylko zawodnicy z grup SuperCars i SuperNational. W sezonie 2017 cała kawalkada samochodów OPONEO MPRC pojedzie na Litwę, więc także przed zawodnikami w BMW E36, Fiatach Seicento i wiecznie młodych Maluchach będzie stało wyzwanie w postaci walki na nieznanym dla siebie torze.

Szymon Jabłoński przewodzi stawce w pierwszym zakręcie.

Jednym z kierowców, który pojawi się na Litwie jest rywalizujący w SC Cup Szymon Jabłoński. Młody zawodnik z Piastowa łączy starty w rallycrossie z rywalizacją w wyścigowym pucharze Kii Picanto. Celem zawodnika na czwartą rundę sezonu jest wskoczenie do czołowej trójki swojej klasy.  – Nie przygotowuje się jakoś szczególnie do rundy na Litwie, zwłaszcza że w czwartek będziemy mieli zapoznanie z torem, więc to nie jest tak, że wystartujemy zupełnie w ciemno. Ponadto nasza klasa nie ścigała się tu przed rokiem, więc chyba żaden z zawodników nie zna tego obiektu i wszyscy będą się go dopiero uczyć – stwierdził Jabłoński.

 

Kierowca ekipy FlatOut Rallycross Team dodał również, że jego celem na ten sezon jest walka o tytuł. – Walka w klasie jest bardzo zacięta. Ja obecnie zajmuję czwarte miejsce, ale trzeba pamiętać, że nie startowałem podczas pierwszej rundy, a dodatkowo na koniec sezonu odrzucany jest jeden najsłabszy wynik. Jeśli zrobimy to już teraz to po odjęciach jestem drugi. W trakcie ostatnich zawodów Łukasz Grzybowski nie był aż tak daleko z przodu, więc mam nadzieję, że uda nam się bardziej podkręcić tempo i powalczyć z nim o tegoroczny tytuł – dodał Szymon.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

11/13 wrzesień 2020

2. runda - Autodrom Słomczyn Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej