Aktualności

Sokulski liczy na powtórkę

Zwycięzca ze Słomczyna chce podtrzymać zwycięską passę

W 2018 roku dominacja Łukasza Światowskiego w klasie RWD Cup praktycznie stała się zwyczajem, jednak wygląda na to, że w tym sezonie urzędującemu mistrzowi nie będzie tak łatwo. Problemy w Słomczynie, w połączeniu ze świetną jazdą Igora Sokulskiego sprawiły, że to właśnie zawodnik z numerem 502 znajduje się na czele klasyfikacji i ostrzy sobie zęby na kolejne zwycięstwo.

Podczas pierwszej rundy Światowski złapał kapcia w drugim biegu kwalifikacyjnym. Mistrz poniósł straty, do finału nie ruszał z pierwszej linii, a Sokulski nie przepuścił takiej okazji i sięgnął po zwycięstwo w całych zawodach. Igor co prawda nie testował przed Toruniem, jednak nie można zapominać, że 12 miesięcy temu to właśnie on był tutaj najlepszy, a zwycięstwo przed trzema tygodniami mocno rozbudziło jego apetyt.

– Mam nadzieję, że w Toruniu uda mi się powtórzyć wynik z inauguracji sezonu. Pierwsza runda poszła lepiej niż się spodziewałem, tempo było bardzo dobre, więc jestem bojowo nastawiony i mam nadzieję na ostrą walkę. Co prawda nie testowałem i w sumie bardziej wolę obiekt w Słomczynie, ale na pewno tanio skóry nie sprzedam, zwłaszcza że przed rokiem to właśnie tutaj odniosłem swoje jedyne zwycięstwo. Dlaczego by więc nie zrobić tego ponownie? – podsumował Sokulski.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

10/12 July 2020

1. runda - Motopark Toruń (MPRC/PPAC) OPONEO MotoparkTor Toruń

Czytaj więcej