Aktualności

Solbergowie w Słomczynie

Dwukrotny mistrz świata z synem odwiedzą rundę Oponeo MPRC

Ojciec dwukrotnie sięgał po tytuł rallycrossowego mistrza świata, wywalczył także rajdowe mistrzostwo świata. Syn, to nowa nadzieja norweskich sportów motorowych. W wieku 18 lat, w debiucie wygrał rundę FIA ERC, a następnie sięgnął po tytuł mistrza Łotwy. W niedzielę, 8 września, Petter i Oliver Solbergowie odwiedzą Autodrom Słomczyn podczas VI rundy Oponeo MPRC. Norwegowie przyjadą na zaproszenie Circle K – jednego z partnerów Tomasza Kuchara, trzykrotnego mistrza Polski w rallycrossie.

10 Oliver SOLBERG, (LVA), Aaron JOHNSTON, (GBR), Volkswagen Polo GTI R5, Sports Racing Technologies, action during the 2019 European Rally Championship ERC Liepaja rally, from may 24 to 26, at Liepaja, Lettonie – Photo Alexandre Guillaumot / DPPI

– Znamy się z Tomkiem z czasów, kiedy wspólnie startowaliśmy w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, więc nie mogę się doczekać, kiedy się spotkamy. Obaj z sukcesami przeszliśmy z rajdów do rallycrossu, więc na pewno będziemy mieli o czym rozmawiać. Cieszę się, że dzięki Circle K będę mógł osobiście kibicować Tomkowi podczas najbliższej rundy w Słomczynie i trzymać kciuki za jego obronę tytułu Mistrza Polski – mówi Petter Solberg.

Petterowi w Słomczynie towarzyszyć będzie jego syn Olivier, obiecujący kierowca rajdowy młodego pokolenia, który podobnie jak Tomek Kuchar walczy w barwach Circle K.

SOLBERG PETTER AMBIANCE during the 2019 European Rally Championship ERC Liepaja rally, from may 24 to 26, at Liepaja, Lettonie – Photo Gregory Lenormand / DPPI

– Wsparcie Circle K w ostatnich latach było dla mnie bardzo ważne i cieszę się, że będę mógł w ten weekend na żywo oglądać na torze kolegę z mojego teamu sponsorskiego. Ja zrobiłem krok w przeciwną stronę niż Tomek, przechodząc z rallycrossu do rajdów, natomiast wciąż kocham tę dyscyplinę – mówi Oliver Solberg.

Swojej ekscytacji nie kryje trzykrotny Mistrz Polski – Tomasz Kuchar, który cieszy się nie tylko z samych zawodów, ale także wizyty gości specjalnych.

– Nie mogę doczekać się niedzieli! Wsparcie motorsportowej rodziny Solbergów podczas najbliższej rundy Oponeo Mistrzostw Polski w Rallycross to dla mnie prawdziwa radość. Petter, trzykrotny Mistrz Świata, odkąd pamiętam jest dla mnie wzorem do naśladowania, a jego kariera – prawdziwą inspiracją. Zupełnie szczerze przyznam, że gdyby nie on, to pewnie nigdy nie trafiłbym do rallycrossu – mówi Tomasz Kuchar, reprezentujacy barwy Circle K Polska, Motul Polska i Termo Organiki.

Kibicom przypominamy, że wstęp na Autodrom Słomczyn jest bezpłatny – jak zawsze podczas rund Oponeo MPRC.

Informacje praktyczne o rundzie w Słomczynie znajdziecie na tej stronie: LINK.

Do najbliższego wydarzenia zostało: