Aktualności

Sprzętowa strata Gagackiego

Czy Kuchar jest pewny tytułu?

Wicelider punktacji w grupie SuperCars, Marcin Gagacki, jedzie do Torunia w bardzo dobrym nastroju. Nitka toru w stolicy piernika jest jego ulubioną, jednak zawodnik OPONEO Motorsport obawia się, że jego samochód może mu uniemożliwić walkę o tegoroczną koronę.

Zaliczający swój trzeci sezon w rallycrossie Tomek Kuchar wytoczył w tym roku ciężkie działa w postaci przesiadki do topowego Peugeota 208 RX. Samochód z sukcesami startował w mistrzostwach świata, więc nie dziwne, że kierowca pokroju wrocławianina jest w stanie zrobić z niego dobry użytek i notować znakomite wyniki. Są one tak znakomite, że Gagacki widzi niewielkie szanse na walkę o tegoroczny tytuł.

– Toruń to mój ulubiony tor, ponieważ jest techniczny i pasuje pod charakterystykę mojego samochodu. Dobrze się na nim czuję. Zawsze tu ostro walczyliśmy z Tomkiem Kucharem i udawało się z nim wygrywać, gdy jeździł Subaru i Citroenem. Jednak prawdę mówiąc bardzo ciężko będzie wyprzedzić go w drodze do tytułu, gdyż mój samochód odstaje i nie będę w stanie nadrobić jego przewagi sprzętowej. Jeśli nie zmienię auta, to w równej walce jestem na przegranej pozycji. Niemniej jednak zawsze daję z siebie wszystko i podczas każdej rundy będę walczyć do końca – powiedział Marcin.

Warto również dodać, że od czasu rundy na Litwie Gagacki spędził trochę czasu za kierownicą Volkswagena Polo. Samochód Darka Topolewskiego, drugiego z zawodników OPONEO Motorsport, został dobrze sprawdzony, a wprowadzone zmiany powinny zaowocować lepszymi czasami. – Ostatnio sporo jeździłem Volkswagenem Polo, którym startuje Darek Topolewski, również reprezentujący barwy Oponeo Motorsport. Sprawdziłem Polo na testach i podczas kręcenia filmu promującego Bydgoszcz. Zebrane wrażenia pozwoliły nam się wprowadzić parę zmian w samochodzie. Poprawiliśmy kilka niuansów, a Darek stwierdził, że auto prowadzi się stabilniej, więc podczas następnych startów powinien być groźnym rywalem – podsumował Gagacki.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

10/12 July 2020

1. runda - Motopark Toruń (MPRC/PPAC) OPONEO MotoparkTor Toruń

Czytaj więcej