Aktualności

Staniszewski cieszy się z podium

Kolejne starty po udanym debiucie

Podczas 4. Rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross kibice mogli oglądać debiut Zbyszka Staniszewskiego. Rajdowiec zdecydował się spróbować swoich sił w rallycrossie i ostatecznie zakończył weekend na trzecim miejscu w grupie SuperCars.

Staniszewski bardzo ostrożnie podchodził do swojego startu i wielokrotnie podkreślał, że weekend w Toruniu będzie dla niego przede wszystkim zbieraniem doświadczenia. Podczas walki koło w koło okazało się jednak, że kierowca z Olsztyna bardzo dobrze odnalazł się na torze i ostatecznie stanął na podium.

– Świetnie się czuję po zajęciu trzeciego miejsca. To był mój cichy plan, choć nie sądziłem, że uda się go zrealizować. Takie rzeczy się jednak czasem zdarzają, ale wraz z zespołem zasłużyliśmy na ten wynik. Przez ostatnie trzy tygodnie ciężko pracowaliśmy nad moim rallycrossowy debiutem, bardzo dużo testowałem, wprowadziliśmy wiele zmian w ustawieniach samochodu. Nie zajmowałem się praktycznie niczym innym. Po takim wyniku podjąłem już ostateczną decyzję i zamierzam zagościć w rallycrossie na dłużej – powiedział Zbigniew.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

26/28 June 2020

2. runda - Autodrom Sosnova (MPRC/FIA CEZ/CZE/SVK) Autodrom Sosnova

Czytaj więcej