Aktualności

Szybkie, mocne i… przystępne

Zwiastun nowej klasy w Oponeo MPRC jeszcze w tym sezonie

Organizatorzy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross planują powołanie do życia nowej, przystępnej cenowo klasy w ramach grupy SuperCars, dla kierowców dysponujących mocnymi samochodami z napędem na cztery koła.

W ramach nowej kategorii, nazwanej roboczo SuperCars Lites, mogliby się ścigać zawodnicy w samochodach dowolnej marki, o dowolnym nadwoziu, a wyposażonych w:

  • napęd na cztery koła
  • silnik wolnossący o pojemności do 3500 cm3 lub turbodoładowany z 33-milimetrową zwężką przed turbosprężarką i pojemnością do 2000 cm3
  • seryjną skrzynię biegów odpowiadającą modelowi użytego silnika

Dodatkowo wszyscy uczestnicy zgłoszeni w ramach nowej klasy mieliby jeździć na jednakowych oponach, co ma spowodować, że rywalizacja byłaby jeszcze bardziej przystępna kosztowo, a na zawodach wzrośnie liczba mocnych aut z napędem na cztery koła, które niewątpliwie stanowią największy magnes dla kibiców. Założenia regulaminu klasy SuperCars Lites mają być zbliżone do przepisów regulujących klasę Open N w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Ma to umożliwić starty samochodami, które do tej pory były wykorzystywane w rajdach czy wyścigach górskich.

Wszystkich zawodników i zespoły zainteresowane startami w nowej klasie organizatorzy zapraszają do dyskusji już podczas najbliższych zawodów, które odbędą się 15 i 16 września na Autodromie Słomczyn.

Jednocześnie planowane jest umożliwienie kierowcom startu w ramach klasy SuperCars Lites jeszcze w tym sezonie – podczas finałowej rundy, która będzie rozegrana 13 i 14 października w Toruniu.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

27/28 April 2019

2. runda - Motopark Toruń (MPRC i FIA CEZ) OPONEO Motopark Toruń

Czytaj więcej