Aktualności

Toruń w gotowości

Oponeo Motorsport chce zorganizować rundy MP w sezonie 2021

Stowarzyszenie Oponeo Motorsport poinformowało Polski Związek Motorowy o gotowości do przygotowania i zorganizowania dwóch rund mistrzostw Polski na torze w Toruniu w trakcie sezonu 2021.

W sezonach 2017, 2018 i 2019 obiekt w Toruniu był stałym punktem kalendarza krajowego czempionatu. Tor zlokalizowany niedaleko toruńskiej Motoareny ma homologację ważną do końca 2021 roku. W związku z tym stowarzyszenie Oponeo Motorsport wystosowało do PZM propozycję wykorzystania Motoparku Toruń do zorganizowania dwóch rund przyszłorocznych mistrzostw Polski.

– Sezon 2020 był trudny, więc ukłony dla wszystkich, którzy pracowali, by udało się go przeprowadzić. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie możliwe zorganizowanie większej liczby rund. Zapewne wszystkim zawodnikom zależy na tym, by sezon był bardziej urozmaicony jeżeli chodzi o obiekty, na których będą odbywać się zawody. Wiem też, że jest sporo kierowców, którzy lubią się ścigać w Toruniu, więc poinformowaliśmy PZM, że możemy podjąć się organizacji dwóch rund w Motoparku. Zdaję sobie sprawę z tego, że ułożenie kalendarza nie jest łatwe. Nie mamy zbyt wielu torów, więc chcemy w tym pomóc, zapraszając właśnie do Torunia. Liczę, że PZM rozważy naszą propozycję – mówi Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport.

Do najbliższego wydarzenia zostało: