Aktualności

Toruń – co, gdzie i kiedy?

Informacje praktyczne: 4. runda Oponeo MPRC 2019

W weekend 22-23 czerwca w Toruniu zostanie rozegrana czwarta runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. W tym tekście znajdziecie informacje o tym, co i kiedy będziecie mogli zobaczyć w Motoparku Toruń.

Gdzie będą się ścigać, czyli jak dojechać do Motoparku Toruń?

4. runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2019 odbędzie się w toruńskim Motoparku. Wjazd na tor od ulicy Pera Jonssona, a następnie prosto w ulicę Ignacego Łukasiewicza. LINK do lokalizacji w mapach Google.

Jak oglądać, czyli wstęp na tor

Podobnie jak poprzednio, także i w ten weekend wstęp do Motoparku Toruń BĘDZIE BEZPŁATNY!

Gdzie znajdę wyniki zawodów?

Są dostępne na stronie motoresults.pl – LINK

Kogo zobaczymy? Kto będzie się ścigać?

Tegoroczne Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross są już praktycznie na półmetku. W weekend 22-23 czerwca seria zawita na torze w Toruniu, na którym odbędzie się czwarta tegoroczna runda. Do zawodów zgłosiło się 111 kierowców, a czołówka mistrzostw będzie się mierzyć z nowymi zawodnikami, którzy zdecydowali się na zmianę dyscypliny – m.in. znanym z rajdów samochodowych Zbigniewem Staniszewskim oraz urzędującym mistrzem Polski Kia Platinum Cup Konradem Wróblem.

Szczegółową obsadę na zawody w Toruniu znajdziecie pod tym linkiem.

Kiedy będą się ścigać, czyli harmonogram zawodów

22 czerwca 2019, sobota:
09:15 – 10:00: trening
10:45 – 12:25: I biegi kwalifikacyjne
12:50 – 14:30: II biegi kwalifikacyjne
15:30 – 17:10: III biegi kwalifikacyjne

23 czerwca 2019, niedziela:
08:50 – 09:30: trening
09:45 – 11:25: IV biegi kwalifikacyjne
12:00: Ceremonia otwarcia zawodów
12:45 – 14:00: biegi półfinałowe
15:00: biegi finałowe

A jeżeli nie mogę przyjechać do Torunia?

To szkoda, ale dla kibiców, którzy nie mogą wpaść na tor przeprowadzimy obszerną relację za pośrednictwem naszych kanałów komunikacyjnych. Śledźcie naszą stronę, fanpage na Facebook’u, konto na Instagramie oraz kanał YouTube. Znajdziecie tam bieżące informacje, zdjęcia, materiały wideo oraz rozmowy z zawodnikami.

Ponadto dzięki współpracy z telewizją Motowizja na jej kanale pojawią się obszerne relacje z każdej z tegorocznych rund. Jeśli nie będziecie mogli obejrzeć premierowej emisji, to nic straconego! Każda relacja będzie dodatkowo powtarzana w trakcie kolejnych dni, a dodatkowo, po tygodniu, dostępna za darmo na platformie player.pl.

Więcej na temat współpracy z Motowizją znajdziecie tutaj.

O co chodzi w rallycrossie, czyli co warto wiedzieć o tym sporcie?

Zapraszamy do sekcji dla kibiców – znajdziecie tam więcej informacji o rallycrossie. LINK.

Nie tylko ściganie, czyli atrakcje dla całych rodzin w motorsportowym miasteczku

Rallycross to impreza dla całych rodzin. Zabierzcie ze sobą najmłodszych – na pewno nie będą się nudzić. Obejrzą ciekawe samochody, a energię wykorzystają szalejąc na dmuchańcach, w trakcie konkursów czy też elektrycznych wózkach Turnado. Na torze będzie także dostępny catering, więc nie musicie się martwić, że dopadnie was głód. Ponadto małych i dużych kibiców sportu motorowego mogą zainteresować dodatkowe zawody, które zostaną rozegrane podczas tego weekendu. Kolejną rundę sezonu zaliczy również cykl Rallycross Poland RC, czyli wyścigi modeli zdalnie sterowanych. Więcej o dodatkowych atrakcjach w Toruniu przeczytacie tutaj: LINK.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

05/06 October 2019

7. runda - Motopark Toruń (MPRC i LASF) OPONEO MotoparkTor Toruń

Czytaj więcej