Aktualności

Toruń – co, gdzie i kiedy?

Informacje praktyczne: 7. runda Oponeo MPRC 2019

Czas na finał! Sezon 2019 w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross kończymy w Toruniu. W tym tekście znajdziecie informacje o tym, co i kiedy będziecie mogli zobaczyć w Motoparku Toruń w weekend 5-6 października.

Gdzie będą się ścigać, czyli jak dojechać do Motoparku Toruń?

7. runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2019 odbędzie się w toruńskim Motoparku. Wjazd na tor od ulicy Pera Jonssona, a następnie prosto w ulicę Ignacego Łukasiewicza. LINK do lokalizacji w mapach Google.

Jak oglądać, czyli wstęp na tor

Podobnie jak poprzednio, także i w ten weekend wstęp do Motoparku Toruń BĘDZIE BEZPŁATNY!

Miło nam poinformować, że dzięki zaangażowaniu firmy Oponeo – sponsora tytularnego mistrzostw Polski w rallycrossie, podczas VII rundy sezonu 2019 biegi półfinałowe i finałowe będą transmitowane na żywo za pośrednictwem serwisu YouTube.

Transmisja na żywo będzie dostępna pod tym LINKIEM.

Gdzie znajdę wyniki zawodów?

Są dostępne na stronie motoresults.pl – LINK

Kogo zobaczymy? Kto będzie się ścigać?

To będzie ostatnia runda tegorocznej rywalizacji w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross. W wielu klasach i grupach kwestia tytułów mistrzowskich nie jest jeszcze rozstrzygnięta, więc jak zwykle kibice mogą liczyć na mocną obsadę. W sezonie 2019 do rund mistrzostw Polski regularnie zgłasza się 100 i więcej zawodników. Tym razem nie powinno być inaczej.

Listę zgłoszeń do finałowej rundy poznamy we wtorek, 1 października.

Kiedy będą się ścigać, czyli harmonogram zawodów

5 października 2019, sobota
8:50 – 9:30: trening
9:45 – 11:25: I sesja kwalifikacyjna
12:45 – 14:30: II sesja kwalifikacyjna
15:30 – 17:20: III sesja kwalifikacyjna

6 października 2019, niedziela
08:50 – 09:30: trening
09:45 – 11:25: IV sesja kwalifikacyjna
12:00: Ceremonia otwarcia zawodów
12:45 – 14:00: biegi półfinałowe
15:00: biegi finałowe

A jeżeli nie mogę przyjechać do Torunia?

To szkoda, ale dla kibiców, którzy nie mogą wpaść na tor przeprowadzimy obszerną relację za pośrednictwem naszych kanałów komunikacyjnych. Śledźcie naszą stronę, fanpage na Facebook’u, konto na Instagramie oraz kanał YouTube. Znajdziecie tam bieżące informacje, zdjęcia, materiały wideo oraz rozmowy z zawodnikami.

Ponadto dzięki współpracy z telewizją Motowizja na jej kanale pojawią się obszerne relacje z każdej z tegorocznych rund. Jeśli nie będziecie mogli obejrzeć premierowej emisji, to nic straconego! Każda relacja będzie dodatkowo powtarzana w trakcie kolejnych dni, a dodatkowo, po tygodniu, dostępna za darmo na platformie player.pl.

Więcej na temat współpracy z Motowizją znajdziecie tutaj.

O co chodzi w rallycrossie, czyli co warto wiedzieć o tym sporcie?

Zapraszamy do sekcji dla kibiców – znajdziecie tam więcej informacji o rallycrossie. LINK.

Nie tylko ściganie, czyli atrakcje dla całych rodzin w motorsportowym miasteczku

Rallycross to impreza dla całych rodzin. Zabierzcie ze sobą najmłodszych – na pewno nie będą się nudzić. Obejrzą ciekawe samochody, a energię wykorzystają szalejąc na dmuchańcach, w trakcie konkursów czy też elektrycznych wózkach Turnado. Na torze będzie także dostępny catering, więc nie musicie się martwić, że dopadnie was głód.

Do najbliższego wydarzenia zostało: