Aktualności

Toruń – co, gdzie i kiedy?

Informacje praktyczne: 2. runda Oponeo MPRC 2019

W weekend 27-28 kwietnia w Toruniu zostanie rozegrana druga runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. W tym tekście znajdziecie informacje o tym, co i kiedy będziecie mogli zobaczyć w Motoparku Toruń.

Gdzie będą się ścigać, czyli jak dojechać do Motoparku Toruń?

2. runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2019 odbędzie się w toruńskim Motoparku. Wjazd na tor od ulicy Pera Jonssona, a następnie prosto w ulicę Ignacego Łukasiewicza. LINK do lokalizacji w mapach Google.

Jak oglądać, czyli wstęp na tor

Podobnie jak poprzednio, także i w ten weekend wstęp do Motoparku Toruń BĘDZIE BEZPŁATNY!

Gdzie znajdę wyniki zawodów?

Są dostępne na stronie motoresults.pl – LINK

Kogo zobaczymy? Kto będzie się ścigać?

Do drugiej rundy sezonu 2019 zgłosiło się 109 zawodników. Wśród nich są nie tylko uczestnicy naszego krajowego czempionatu, ale także zawodnicy walczący w ramach mistrzostw Europy centralnej strefy, więc kibice znów mogą liczyć na dwa dni wypełnione sportowymi emocjami. W najmocniejszej grupie SuperCars zobaczymy aż 19 zawodników. Listę zgłoszeń otwiera trzykrotny mistrz Polski Tomasz Kuchar zasiadający w Peugeocie 208 RX. Jego rywalami w najmocniejszych samochodach będą zawodnicy ekipy Oponeo – Marcin Gagacki (Volkswagen Polo GTi RX) oraz Dariusz Topolewski (Ford Fiesta WRX), a także zwycięzca pierwszej rundy Maciej Cywiński (Citroen C4). Warto dodać, że mimo poważnej kraksy w Słomczynie swój udział zapowiedział także Marcin Wicik (Ford Focus RX), a stawkę uzupełni Słowak Marian Gajdos (również Ford Focus).

W grupie SuperNational, przeznaczonej dla mocnych samochodów z napędem na jedną oś, wrażenia zapewni 30 kierowców, w tym 11 zza granicy. Tylko w tej kategorii kibice mogą emocjonować się pojedynkami zawodników w zwinnych przednionapędowych autach, z tymi, którzy startują w kipiących mocą samochodach z tylnym napędem.

Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross to także zmagania w popularnych i przystępnych klasach markowych – RWD Cup i SC Cup. W pierwszej zgłosiło się 24 kierowców w seryjnych BMW e36, a w drugiej – 36 zawodników dysponujących Fiatami Seicento.

Szczegółową obsadę na zawody w Toruniu znajdziecie pod tym linkiem.

Kiedy będą się ścigać, czyli harmonogram zawodów

27 kwietnia 2019, sobota:
09:15 – 10:00: trening
10:45 – 12:25: I biegi kwalifikacyjne
12:50 – 14:30: II biegi kwalifikacyjne
15:30 – 17:10: III biegi kwalifikacyjne

28 kwietnia 2019, niedziela:
08:50 – 09:30: trening
09:45 – 11:25: IV biegi kwalifikacyjne
12:00: ceremonia otwarcia zawodów
12:45 – 14:00: biegi półfinałowe
15:00: biegi finałowe

A jeżeli nie mogę przyjechać do Torunia?

To szkoda, ale dla kibiców, którzy nie mogą wpaść na tor przeprowadzimy obszerną relację za pośrednictwem naszych kanałów komunikacyjnych. Śledźcie naszą stronę, fanpage na Facebook’u, konto na Instagramie oraz kanał YouTube. Znajdziecie tam bieżące informacje, zdjęcia, materiały wideo oraz rozmowy z zawodnikami.

Ponadto dzięki współpracy z telewizją Motowizja na jej kanale pojawią się obszerne relacje z każdej z tegorocznych rund. Jeśli nie będziecie mogli obejrzeć premierowej emisji, to nic straconego! Każda relacja będzie dodatkowo powtarzana w trakcie kolejnych dni, a dodatkowo, po tygodniu, dostępna za darmo na platformie player.pl.

Więcej na temat współpracy z Motowizją znajdziecie tutaj.

O co chodzi w rallycrossie, czyli co warto wiedzieć o tym sporcie?

Zapraszamy do sekcji dla kibiców – znajdziecie tam więcej informacji o rallycrossie. LINK.

Nie tylko ściganie, czyli atrakcje dla całych rodzin w motorsportowym miasteczku

Rallycross to impreza dla całych rodzin. Zabierzcie ze sobą najmłodszych – na pewno nie będą się nudzić. Obejrzą ciekawe samochody, a energię wykorzystają szalejąc na dmuchańcach, w trakcie konkursów czy też elektrycznych wózkach Turnado. Na torze będzie także dostępny catering, więc nie musicie się martwić, że dopadnie was głód. Ponadto małych i dużych kibiców sportu motorowego mogą zainteresować dodatkowe zawody, które zostaną rozegrane podczas tego weekendu. Drugą rundę sezonu zaliczy również cykl Rallycross Poland RC, czyli wyścigi modeli zdalnie sterowanych. Więcej o dodatkowych atrakcjach w Toruniu przeczytacie tutaj: LINK.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

25/26 May 2019

3. runda - Autodrom Słomczyn (MPRC i FIA CEZ) Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej