Aktualności

Trzy razy Kuchar, trzy razy Castoral

Nie ma mocnych na tę dwójkę

Tomasz Kuchar dyktował tempo w grupie SuperCars podczas sobotniej części rywalizacji w drugiej tegorocznej rundzie Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, odbywającej się na torze Motopark Toruń. Podobnym poziomem dominacji wykazał się Czech Roman Castoral, który odniósł trzy kwalifikacyjne zwycięstwa w grupie SuperNational. Najbardziej wyrównana rywalizacja toczyła się natomiast w klasie RWD Cup, gdzie w każdym z biegów triumfował inny zawodnik.

SC Cup

Kwalifikacje w klasie SC Cup stały pod znakiem rywalizacji Piotra Budzyńskiego z Łukaszem Grzybowskim. Budzyński triumfował w pierwszym biegu, podczas gdy lider klasyfikacji generalnej klasy, Grzybowski, zmagał się z problemami z silnikiem. Usterka została jedna zdiagnozowana i zawodnik był w stanie przystąpić do drugiej części kwalifikacji w pełni sprawnym autem, dzięki czemu ustanowił najszybszy czas. Trzecia odsłona kwalifikacji to kolejny triumf Budzyńskiego, który tym sposobem zapewnił sobie pozycję lidera po trzecim z czterech kwalifikacyjnych segmentów. Grzybowski dzięki pierwszemu i drugiemu miejscu zrekompensował niepowodzenia z pierwszego biegu i po sobocie znajduje się na drugim miejscu. W rezultacie równej jazdy (dwa trzecie miejsca i jedno szóste) Michał Wrzosek zapewnił sobie trzecią lokatę. Szymon Jabłoński zaczął dobrze (od drugiego miejsca), by w drugim biegu otrzymać pięciosekundową karę za kontakt z rywalem i ukończyć go na odległym, 16. miejscu, a następnie uzyskać 11. czas podczas finałowej potyczki. W rezultacie Jabłoński ukończył kwalifikacje na ósmej pozycji.

RWD Cup

Rywalizacja w RWD Cup okazała się najbardziej wyrównana spośród wszystkich kategorii rywalizujących dziś na torze. Wiktor Mączkowski, Łukasz Światowski i Igor Sokulski podzielili się zwycięstwami w poszczególnych biegach. Tym, który jeździł najrówniej był jednak Mączkowski i dzięki pierwszemu, drugiemu oraz czwartemu miejscu zapewnił sobie pozycję lidera po sobotnich biegach. Igor Sokulski zaczął swój występ od trzeciej lokaty, by następnie uplasować się na szóstej pozycji w drugim segmencie kwalifikacji i zakończyć swój bieg zwycięstwem, dzięki czemu wpisał swoje nazwisko na drugie miejsce w tabeli. Dzień rozpoczął się pechowo dla urzędującego mistrza, Łukasz Światowskiego, który przebił oponę i ukończył pierwszy bieg dopiero na 20. pozycji. W kolejnych biegach Światowski wziął się jednak za odrabianie strat, wygrywając drugą odsłonę kwalifikacji oraz finiszując na drugim miejscu w trzeciej, by ostatecznie znaleźć się na takiej samej pozycji po sobocie. Początkowo w grze był również Paweł Konecki, który najpierw odnotował drugi rezultat, następnie trzeci, ale jednak nie kończył ostatniego biegu na skutek defektu drążka kierowniczego.

SuperNational

Rywalizacja w grupie SuperNational stała pod znakiem dominacji startującego w ramach FIA CEZ Romana Castorala. Czech skompletował kwalifikacyjny hat trick, kontrolując sytuację we wszystkich trzech biegach. Wyjątkowo zacięta walka o drugą lokatę rozegrała się pomiędzy Dawidem Struensee a Damianem Litwinowiczem. Dwukrotnie drugi i raz trzeci Struensee zaledwie trzema punktami wygrał ze zwycięzcą rundy w Słomczynie, który odnotował jedno drugie miejsce i dwa trzecie. Kolejne lokaty przypadły Łukaszowi Tyszkiewiczowi, Danielowi Krzysiakowi i Jakubowi Iwankowi. Łukasz Zoll, wciąż poznający swoje nowe Audi A1, uplasował sie na siódmej pozycji.

SuperCars

Kuchar zachował stuprocentową kwalifikacyjną skuteczność w tym sezonie, wygrywając wszystkie trzy sobotnie biegi. Co ciekawe, czołowa piątka zameldowała się na mecie w identycznej kolejności we wszystkich z dzisiejszych odsłon rywalizacji. Każdorazowo Kuchar finiszował przed zawodnikami Oponeo, Dariuszem Topoloweskim i Marcinem Gagackim, a także Marcinem Cywińskim i przewodzącym kategorii SuperCar Lights, Mariuszem Nowocieniem. Czołową szóstkę uzupełnił zaś debiutujący w rallycrossie Grzegorz Bonder, który zajmował dziś miejsca: siódme, ósme i szóste.

 

Do najbliższego wydarzenia zostało:

10/12 July 2020

1. runda - Motopark Toruń (MPRC/PPAC) OPONEO MotoparkTor Toruń

Czytaj więcej