Aktualności

Wicemistrz tylko w Słomczynie

Szymon Jabłoński, urzędujący wicemistrz Polski w klasie SC Cup, przyznał że nie dokończy sezonu w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross z powodu kolizji terminów z innymi cyklami wyścigowymi.

Kierowca Fiata Seicento z numerem 602 od początku roku łączył starty w rallycrossie z rywalizacją w wyścigach. Cztery pierwsze rundy Oponeo MPRC udało mu się pogodzić ze z innymi startami, jednak Jabłońskiego zabrakło na Litwie, a także nie zobaczymy go podczas finału sezonu w Toruniu.

– Starty w wyścigach są moim priorytetem i tam upatruje swojej dalszej kariery, dlatego też zapadła decyzja o odpuszczeniu sezonu w rallycrossie. Choć lubię startować w Oponeo MPRC i uważam, że rallycross znacząco poprawił moje umiejętności, to jednak nie udało się go pogodzić z moim wyścigowym sezonem. Dodatkowo awarie sprawiły, że straciłem sporo punktów i praktycznie nie liczę się już w walce o tytuł, więc zapadła decyzja o skupieniu się na wyścigach. Dlatego też w tym roku wystartuję jedynie podczas nadchodzących zawodów w Słomczynie, a w trakcie finału w Toruniu będę się mierzył z wyzwaniami toru Zolder oraz Renault Clio Cup Central Europe – stwierdził Jabłoński.

Do najbliższego wydarzenia zostało: