Aktualności

Wicik pauzuje

Mistrz Polski z sezonu 2007 wraca do zdrowia po kraksie w Słomczynie

Tuż przed rozpoczęciem drugiej rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross Marcin Wicik poinformował, że chwilowo zawiesza swoje starty. Powodem takiej decyzji jest kraksa, do której doszło w Słomczynie, po której kierowca wymaga rehabilitacji.

Podczas trzeciej części kwalifikacji grupy SuperCars, Wicik wypadł z zakrętu na szutrowej partii toru i uderzył w stojący na poboczu samochód Łukasza Osmańskiego. Niezbędna była interwencja służb medycznych i ostatecznie okazało się, że Marcin ma pęknięte żebro oraz przesunięty krąg szyjny. – Chwilowo muszę się wycofać z mistrzostw Polski w rallycrossie z powodu żebra. Pękło ono w taki sposób, że jest postrzępione i odwrócone złamaniem w stronę płuc. Druga sprawa to kręgi szyjne, gdzie ząb obrotnika ostatniego kręgu jest przesunięty w stronę rdzenia kręgowego i wymaga dłuższej rehabilitacji. Nie zmienia to faktu, że nie wycofam się z rywalizacji i przez to co się stało wrócę silniejszy i mocniejszy, tak aby móc wygrywać – poinformował Marcin.

Wicik dodał również, że kraksa była wynikiem jego błędu. – W kwestii samego zdarzenia na torze Słomczynie, to jest ono oczywiście moim błędem. Za szybko wszedłem w zakręt, a to że Łukasz tam był – po prostu nie widziałem go w tym kurzu. Nie mniej jednak prędkość wejścia w zakręt była o parę kilometrów za duża – podsumował kierowca Forda Focusa.

 

Do najbliższego wydarzenia zostało:

10/12 July 2020

1. runda - Motopark Toruń (MPRC/PPAC) OPONEO MotoparkTor Toruń

Czytaj więcej