Aktualności

Wróbel dokończy sezon w rallycrossie

Stawkę SC Cup zasili Konrad Wróbel – urzędujący mistrz Kii Picanto

Runda w Toruniu będzie stała pod znakiem nie tylko debiutu Zbyszka Staniszewskiego, ale również Konrad Wróbla, który jest urzędujący mistrzem Kia Platinum Cup. Po 10 latach startów na torach wyścigowych przenosi się on do rallycrossu i w pozostałej części sezonu będzie rywalizował za kierownicą Fiata Seicento.

fot. Kia Platinum Cup

Wróbel przyznał, że start w Toruniu, jak i podczas kolejnych rund, będą dla niego treningiem przed pełnym programem startów. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Konrada to istnieje szansa na przesiadkę do mocniejszego samochodu na sezon 2020.

– Jestem już po pierwszych testach rallycrossowego Seicento i bardzo mi się podobało. Dziesięć lat startowałem w wyścigach, jednak stwierdziłem, że czas na jakąś zmianę, dlatego jestem w rallycrossie. Być może zostanę na dłużej, ale obecne plany zakładają dokończenie sezonu 2019 za kierownicą Seicento. Mam tutaj też sporo znajomych, także z toru, więc zobaczymy, jak wypadnie mój pierwszy weekend w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross – powiedział Wróbel.

fot. Kia Platinum Cup

Do najbliższego wydarzenia zostało: