Aktualności

Wymazać złe wspomnienia

Podczas zbliżającej się piątej rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross na Litwie zobaczymy m.in. Damiana Litwinowicza. Lider grupy SuperNational ma nadzieję, na walkę o czołowe lokaty.

Większość zawodników zna już tor Vilkiciai z ubiegłorocznych zawodów, jednak nie wszyscy mają z nim dobre wspomnienia. W zeszłym roku Litwinowicz został zdyskwalifikowany z jednego z biegów kwalifikacyjnych. Kierowca Hondy Civic ma jednak nadzieję, że w najbliższy weekend uda mu się uniknąć takich przygód.

– Celem na zawody na Litwie jest dojechanie w czołówce i walka z Rafałem Berdysem oraz innymi rywalami w naszej grupie. Byłem na tym torze w zeszłym roku, jednak tamte zawody nie poszły po mojej myśli, bo zostałem zdyskwalifikowany z jednego segmentu kwalifikacji za kontakt z jednym z litewskich zawodników. Sam obiekt jest jednym z najlepszych po jakich jeździłem, bo jest na nim bardzo fajny ostatni zakręt, szutrowy Joker w środku toru i długą prosta, na której można rozwijać wysokie prędkości – powiedział Damian Litwinowicz.

Do najbliższego wydarzenia zostało: