Aktualności

Wysiłek mistrza

Kuchar pod wrażeniem rywali

Tomasz Kuchar odniósł na Litwie trzecie zwycięstwo z rzędu, ale przebieg weekendu ewidentnie wskazuje, że kolejny sukces wymagał od niego nie tylko umiejętności, ale i odrobiny szczęścia.

Podczas zawodów na torze Vilkyciai główni rywale urzędującego mistrza Polski, czyli Darek Topolewski i Marcin Gagacki z ekipy Oponeo oraz Maciej Cywiński, stawiali mu zaciekły opór. Walka w każdym z biegów toczyła się do ostatnich metrów i choć to Kuchar ponownie był na czele, to jednak sam przyznał, że droga do zwycięstwa nie była łatwa.

– Wygrałem trzeci raz z rzędu i choć mogło się wydawać, że było łatwo, to prawda jest zupełnie inna. Walka była niezwykle zacięta i to na każdym etapie weekendu. W finale Darek Topolewski jechał niesamowicie i musiałem się nieźle napocić, żeby utrzymać się przed nim. Poza tym sam tor jest niesamowity, hamowanie z wysokich prędkości jest sporym wyzwaniem, zwłaszcza w takim samochodzie, a nie brakuje również technicznych zakrętów. Do tego tysiące kibiców i niesamowita atmosfera. Mamy za sobą świetną rundę – zdradził Tomasz Kuchar.

 

Do najbliższego wydarzenia zostało: