Aktualności

Zmiany w książeczkach zdrowia

W sezonie 2019 obowiązują nowe przepisy dotyczące MKZ

Nowy sezon to nie tylko poprawki do regulaminów danych cykli, ale także nowe wytyczne, które odnoszą się do całego sportu motorowego. W 2019 roku zmieniają się przepisy dotyczące Międzynarodowych Książeczek Zdrowia. Poniżej opisujemy jak rozwiązać tę kwestię, aby bez problemów startować w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross.

Międzynarodowe Książeczki Zdrowia nie będą wymagane w sezonie 2019, więc zawodnicy nie muszą wozić ich ze sobą na każdą rundę, aby okazywać je w biurze zawodów. Wciąż jednak pozostaje obowiązek umieszczania skanu książeczki lub zaświadczenia od lekarza medycyny sportowej w systemie Inside PZM. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia badania nadal będą ważne przez sześć miesięcy. Dodanie skanu do systemu Inside PZM jest konieczne ponieważ organizatorzy będą weryfikować ważność badań lekarskich tylko za jego pośrednictwem.

Warto również dodać, że wciąż będą wydawane nowe Międzynarodowe Książeczki Zdrowia, gdyż w niektórych krajach nadal są one obowiązkowe. Dlatego, jeśli któryś z zawodników planuje starty za granicą, to warto mieć książeczkę przy sobie.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

25/26 May 2019

3. runda - Autodrom Słomczyn (MPRC i FIA CEZ) Autodrom Słomczyn

Czytaj więcej